Piłka nożna: Wręczenie medali piłkarzom Groclinu Grodzisk Wlkp.

Ponad trzy tygodnie po zdobyciu wicemistrzostwa Polski piłkarze i trenerzy Groclinu otrzymają od PZPN srebrne medale. W niedzielę w Grodzisku Wlkp. odbędzie się okazała feta z tej okazji.
Dlaczego medale nie trafiły na szyje grodziskich piłkarzy wcześniej? Otóż przedstawiciele PZPN w ostatniej kolejce sezonu 2002/2003 pojechali ze srebrnymi odznaczeniami na stadion przy ul. Konwiktorskiej w Warszawie. Tam mecz z Polonią rozgrywał GKS Katowice, który długo zajmował drugie miejsce i był murowanym kandydatem do zdobycia wicemistrzostwa. Tymczasem katowiczanie tylko zremisowali z Polonią, a Groclin wygrał swój mecz z Amicą i to grodziszczanie niespodziewanie zakończyli rozgrywki na drugim miejscu. Zaraz po derbach we Wronkach zawodnicy wyjechali na urlopy, więc i po zakończeniu sezonu nie było okazji nagrodzenia ich za sukces. W niedzielę piłkarze wracają z wakacji - specjalnie na uroczystość wręczenia medali.

Do Grodziska przywiozą je wiceprezesi PZPN Henryk Apostel i Stefan Antkowiak. - Zarząd klubu z okazji zdobycia tytułu wicemistrzów Polski przyznał złote i srebrne odznaki klubowe, które także zostaną wręczone podczas uroczystości - mówi rzecznik prasowy Groclinu Jerzy Pięta. Zanim zawodnicy odbiorą odznaczenia na grodziskim rynku, przejadą przez miasto odkrytym autokarem. - Pojazd będzie jechał powoli - twierdzi rzecznik Groclinu.

O godz. 11.30 autokar wyruszy spod stadionu Groclinu i pojedzie przez Grodzisk ulicami: Malinowskiego, Nowaczyka, Powstańców Chocieszyńskich, Chopina, Garbary, dalej przez pl. św. Anny, Podgórną i 27 Stycznia. W samo południe planowane jest rozpoczęcie uroczystości na scenie ustawionej przed ratuszem. Po otrzymaniu medali i pucharów piłkarze znów wsiądą do autokaru i wrócą nim na stadion. Droga powrotna prowadzić będzie ulicami: 27 Stycznia, Drzymały, Bukowską, Żwirową i Powstańców Chocieszyńskich. Feta jest jednym z elementów obchodów 700-lecia Grodziska Wlkp.

W poniedziałek piłkarze rozpoczną już przygotowania do następnego sezonu. Swój pierwszy trening z grodziskimi zawodnikami poprowadzą Słowacy Dušan Radolsky (nowy trener Dyskobolii) i jego asystent Miroslav Mentel.