Andrzej Zborowski nowym trenerem siatkarek AZS WSBiP Ostrowiec

Mimo kłopotów finansowych siatkarki AZS WSBiP Ostrowiec zagrają w II lidze. Nowym trenerem zespołu został Andrzej Zborowski
Zborowski, który zastąpił Mariusza Rokitę, był już szkoleniowcem w Ostrowcu po powstaniu sekcji w 1999 roku. Sprowadził do klubu drużynę juniorek Ostrovii, z którą bliski był wywalczenia awansu do II ligi. Od czterech lat prowadzi grupę młodziczek. W ostatnim sezonie awansował z nimi do ćwierćfinałów mistrzostw Polski kadetek, juniorek, finału baraży o II ligę i wygrał świętokrzyską ligę seniorek. - Teraz będą one podstawą drużyny seniorek. Grupa ma liczyć około 15 zawodniczek. Naszym celem jest górna część tabeli. Może znów powalczymy o "czwórkę" - mówi nowy trener. Większość zawodniczek, ze składu który w ubiegłym sezonie walczył o I ligę, szuka nowych klubów. Bliska podpisania kontraktu z mistrzyniami Polski BKS Stal Bielsko-Biała jest reprezentantka Polski Agata Mróz. Najprawdopodobniej w klubie zostaną Aleksandra Drwięga i Anna Skucińska, wzmocnione 17-latkami: Dominiką Smykiel, Ksenią Maj, Marleną Dębakowską, Kingą Rozpierską, Eweliną Krawczyk, Magdaleną Hamerą, Eweliną Świerszcz, Justyną Bojarą i Izabelą Bucior.

Przygotowania do rozgrywek rozpoczną się 11 sierpnia, kilka dni później planowane jest 10-dniowe zgrupowanie. Liga rusza w drugiej połowie września.