Sukcesy rzeszowskich skoczków do wody

SKOKI DO WODY. Przygotowania juniorów do ME. Cztery medale zdobyła polska reprezentacja juniorów w skokach do wody na Międzynarodowym Mityngu w niemieckim Waldkraiburg. Wszyscy medaliści to zawodnicy pływackiej sekcji Stali Rzeszów.
Niemieckie zawody były ostatnim międzynarodowym sprawdzianem umiejętności reprezentantów Polski przed Mistrzostwami Europy Juniorów, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia w szkockim Edynburgu. W zawodach wzięło udział 20 ekip z 13 krajów. Na starcie stanęła wyselekcjonowana grupa polskich juniorów, która została dopuszczona przez Polski Związek Pływacki do bezpośrednich przygotowań do ME. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: A i B, w konkurencjach na trampolinach 1 i 3 metrowych oraz wieżach. Barw Polski bronili zawodnicy Stali Rzeszów: Grzegorz Szczepek, Stanisław Stanio, Łukasz Pilch (wszyscy kategoria A) oraz Maciej Mackiewicz (kategoria B). W licznie obsadzonych konkurencjach Polacy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. W grupie juniorów młodszych dużą niespodziankę sprawił Maciej Mackiewicz, który po wyrównanej walce na trampolinie trzymetrowej uległ jedynie Rosjaninowi Artemowi Lvovowi. W dwóch startach na trampolinach 1 i 3 metrowych dobre starty zanotował Grzegorz Szczepek zajmując drugą lokatę na trampolinie i kończąc na trzeciej pozycji występ w "trójce" w kategorii A. Stanisław Stanio i Łukasz Pilch zdobyli z kolei brązowy krążek w konkursie skoków synchronicznych na trampolinie trzymetrowej.

Wysokie lokaty w indywidualnych i synchronicznych konkurencjach potwierdziły dobre przygotowanie polskich zawodników do najważniejszej, mistrzowskiej imprezy sezonu letniego.Sukcesy Polaków w niemieckich zawodach są niewątpliwie bardzo dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się mistrzostwami, na których nasz kraj poza Szczepkiem, Stanio, Pilchem i Mackiewiczem będzie być może reprezentował Karol Czerwiński z "Pałacu Młodzieży" Warszawa.