Piłkarze opuszczają ŁKS

Prezes ŁKS Roman Stępień zapowiadał, że jego drużyna będzie silniejsza niż w poprzednim sezonie, tymczasem podstawowi piłkarze opuszczają klub
Pierwszym jest Robert Sierant, który trenował wczoraj z GKS Katowice. Na Śląsku miał być też Radosław Matusiak, ale niespodziewanie pojechał na testy do Hanoweru 96. - W GKS będę ćwiczył do soboty, bo tego dnia trener Edward Lorens zaplanował sparing - informuje były kapitan ŁKS. - Mam nadzieję, że w nowym sezonie będę występował w Katowicach.

Najbardziej zaskoczony niespodziewanym wyjazdem Matusiaka jest menedżer Arkadiusz Klimas, który zorganizował mu testy w jednym z niemieckich klubów pierwszoligowych, ale w innym terminie.

W piątek w GKS Katowice pojawią się kolejni piłkarze z Łodzi - 19-letni Paweł Zawistowski, wychowanek ŁKS, oraz Piotr Samoraj. Obaj występują w zespole juniorów SMS Łódź.

Na testy wybiera się też Piotr Klepczarek, który chce występować w Polonii Warszawa. W lipcu do Francji wyjeżdzają Kossi Assogba i Kossi Sessou, którzy będą występować w jednym z klubów ligi regionalnej.

Działacze z al. Unii na razie nie prowadzą żadnych rozmów z nowymi piłkarzami, bo nie podjęli jeszcze decyzji, kto będzie trenerem pierwszego zespołu. Największe szanse mają Boguslaw Pietrzak i Włodzimierz Tylak, który w poprzednim sezonie pracował w Piotrcovii.