Mistrzostwa Polski w motocrossie

Po trzech rundach indywidualnych mistrzostw Polski Oskar Wojciechowicz (zawodnik Motoklubu Olsztyn) zachował szansę na zdobycie medalu w klasie 125 ccm junior
Dotychczas rozegrano trzy rundy indywidualnych mistrzostw Polski. We wszystkich bardzo dobrze jeździł zawodnik Motoklubu Olsztyn Oskar Wojciechowicz. Po pierwszej rundzie w Chełmnie startujący w klasie 125 ccm junior olsztynianin zajmował trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Po drugiej (rozgrywanej w Olsztynie) został liderem, wyprzedzając nieznacznie faworyta mistrzostw Michała Stępińskiego z Jastrzębia Lipno.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji Wojciechowicz stracił po trzeciej rundzie, która odbyła się w Głogowie. Obydwa biegi olsztynianin ukończył za swymi najgroźniejszymi rywalami - Michałem Stępińskim i Markiem Świderskim (AP Warszawa). W sumie jeżdżący motocyklem KTM Wojciechowicz ukończył zawody na czwartym miejscu. W klasyfikacji generalnej zajmuje drugie miejsce, tracąc do Stępińskiego 13 punktów. Nad zajmującym trzecią pozycję Świderskim Wojciechowicz ma tylko trzy punkty przewagi. W pozostałych czterech rundach mistrzostw Polski zapowiada się zatem ciekawa rywalizacja o medale. - Liczymy na to, że Oskar stanie w tym sezonie na podium mistrzostw. O ile Stępiński jest raczej poza konkurencją, o tyle ze Świderskim Oskar na pewno może wygrać - mówi Andrzej Olszewski, prezes Motoklubu Olsztyn.

W Głogowie Motoklub reprezentowali również: Fabian Szymański (klasa 125 ccm) i Marcin Kondratowicz (klasa otwarta). Szymański zajął w ostatnich zawodach siódme miejsce, a po trzech rundach jest dziewiąty. Kondratowicz natomiast startuje po dwuletniej przerwie spowodowanej wypadkiem samochodowym, stąd nie dziwi jego 18. miejsce w Głogowie. - Występ naszych zawodników można ocenić pozytywnie. W następnych zawodach ich forma powinna być coraz wyższa - mówi prezes Olszewski.

W niedzielę Oskar Wojciechowicz, Fabian Szymański i Marcin Kondratowicz wezmą udział w motocrossowym meczu Polska - Ukraina. W każdej klasie obydwie reprezentacje wystawią po 10 zawodników. Mecz zostanie rozegrany na torze w Cieszynie.