SPORT W SKRÓCIE

ŁATKOWSKI NA ROSJĘ. Pomocnik KSZO Ostrowiec Klaudiusz Łatkowski został powołany do szerokiej kadry Polski do lat 18, która przygotowywać się będzie do dwóch towarzyskich spotkań z Rosją w Moskwie (29 czerwca i 1 lipca). Z grona powołanych przez Andrzeja Zamilskiego 21 zawodników do stolicy Rosji pojedzie 18.

DRUGI REKORD PIŁKARZA. Damian Rożej, uczeń Gimnazjum nr 2 z Ostrowca, trenujący piłkę nożną w KSZO, poprawił już po raz drugi w tym sezonie rekord okręgu młodzików w biegu na 300 m. Podczas gimnazjady w Białymstoku przebiegł ten dystans w 36,59.

PIERWSZA W KRAKOWIE. Agata Dróżdż z Juventy-Marbo Starachowice wygrała podczas mistrzostw Krakowa bieg na 1500 m w czasie 4.43,00.

DZIESIĄTKA W BIAŁOGARDZIE. Maciej Tomiło z Juventy-Marbo Starachowice zajął ósme miejsce w młodzieżowych mistrzostwach Polski w biegu na 10.000 m w Białogardzie. Uzyskał czas 31.22.64. 10. był Daniel Chuchała z Ostrowii - 31.36,63.

TENISOWE LATO W BUSKU. Kielczanin Dariusz Gąbka zwyciężył w kategorii open rozegranego w Busku Zdroju turnieju tenisa "Buskie lato 2003". W finale w trzech setach (2:6, 6:2, 6:4) pokonał Jacka Rejczaka ze Starachowic. W grupie powyżej 50 lat triumfował Zdzisław Adamczyk z Wodzisławia, który w decydującym meczu pokonał Bogdana Szeląga ze Starachowic (1:6, 6:4, 6:3).

NASI W FINALE MINI OLIMPICS GAMES. Karolina Grzyb (STS Skarżysko) zajęła 13. miejsce, Bartłomiej Dulęba (AZS Kielce) 15., a 22. Dawid Ciosek (STS) w rozegranym w Gdańsku finale ogólnopolskiego turnieju tenisa stołowego Mini Olimpics Games (rocznik 1991 i młodsi). Lepiej reprezentanci Świętokrzyskiego wypadli dzień później w Pucharze Polskiego Komitetu Olimpijskiego: Karolina Grzyb była 8., a Bartłomiej Dulęba 10.

TENIS NAJMŁODSZYCH. Zwycięstwem Macieja Michniewskiego zakończył się turniej minitenisa rozegrany na kortach Mikst przy stadionie międzyszkolnym w Kielcach. W kategorii krasnali (do lat 10) triumfowali Klaudia Odo, Michał Zarzycki i debel Piotr German - Michał Zarzycki. Wszyscy reprezentowali MUKS Gemik Kielce. W zawodach wystartowało 33 młodych tenisistów.

WIAŁO POD WŁOCŁAWKIEM. Załoga jachtu CK Kielce zajęła czwarte miejsce na długodystansowych mistrzostwach Polski jachtów kabinowych, które rozegrano koło Włocławka. Z powodu silnego wiatru udało się rozegrać tylko 4 z 6 wyścigów długodystansowych mistrzostw Polski. Kielczan, którzy bronili tytułu mistrzowskiego w klasie T2, prowadził sternik Michał Kiziński.

PLEBISCYT RADIA KIELCE. Brązowi medaliści mistrzostw Polski, piłkarze wodni KSZO Ostrowiec zostali drużyną weekendu w sportowym plebiscycie dziennikarzy Radia Kielce, "Słowa Ludu" i "Gazety Wyborczej". W kategorii sportowiec wyróżniono 4 piłkarzy ręcznych Vive Kielce (Robert Nowakowski, Filip Kliszczyk, Karol Bielecki i Patryk Kuchczyński), którzy walnie przyczynili się do wywalczenia przez Polskę awansu do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Miano imprezy weekendu przypadło, cieszącemu się sporym zainteresowaniem kibiców, wyścigowi kolarskiemu Pasmem Gór Świętokrzyskich.