Tubielewicz mistrzem Europy

Mariusz Tubielewicz wywalczył tytuł mistrza Europy na dystansie 1500 m podczas zawodów w holenderskim Assen
Lekkoatleta Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start osiągnął czas 4.36,44 min. - To wynik zbliżony do rekordu świata - powiedział "Gazecie" Adam Borczuch, który na co dzień trenuje zawodnika w Radomiu.

Tubielewicz do swoich osiągnięć dołożył w Assen tytuł wicemistrza Europy na dystansie 800 metrów uzyskując czas - 2.12,25 min. Zważając na fakt, że w Radomiu nie ma obiektów sportowych, na których można by doskonalić formę, jego osiągnięcia mają szczególną wartość. Warto dodać, że Tubielewicz ma na swoim koncie kilkanaście medali mistrzostw Polski oraz udane starty w mistrzostwach świata.

Podobnie rzecz się ma z radomianką Alicją Fiodorow. Polka zdobyła w Holandii dwa tytuły wicemistrzyni Europy na dystansach 100 i 200 m. Na "setkę" pobiegła w niezłym czasie 12:94 s. Na dystansie dwukrotnie dłuższym osiągnęła rezultat - 26:93 s. Fiodorow startowała również w konkurencji technicznej skoku w dal, zajmując z wynikiem 4.96 m czwarte miejsce. Oba starty trenerzy kadry ocenili jako udane.