Pożegnanie Myszkowa z ligą

21 czerwca MKS w kiepskim stylu przegrał przed własną publicznością z Carbo Gliwice 0:3.

Sobotni mecz był jednostronnym widowiskiem. Myszkowianie nie kwapili się do ofensywnej gry i w ciągu 90 minut tylko raz oddali celny strzał w kierunku bramki rywali.

Dla piłkarzy z Gliwic mecz z MKS-em miał zdecydowanie większy ciężar gatunkowy: jedynie zwycięstwo dawało im utrzymanie w lidze. Dlatego od pierwszego gwizdka sędziego zdecydowanie ruszyli do przodu i już podczas pierwszych 45 minut dwukrotnie pokonali bramkarza myszkowian.

W 16. minucie tuż obok słupka strzelał Fryderyk Wolny, a w chwilę później bliski szczęścia był Andrzej Nikodem. Jego strzał głową instynktownie obronił Tomasz Stańczyk.

Goście ciągle atakowali. W 21. minucie minimalnie niecelnie uderzał Wolny, a dwie minuty później strzał głową Wojciecha Kędziory trafił w ręce Stańczyka.

Pierwsza bramka padła w 26. minucie gry. Z lewej strony na pole karne dośrodkowywał Krzysztof Bąk. Do piłki doszedł Wolny, który przy biernej postawie myszkowskich obrońców strzałem z 16 metrów skierował piłkę do siatki.

Sześć minut później było już 0:2. Tym razem niezdecydowanie myszkowskiej defensywy wykorzystał Marcin Domagała.

Myszkowianie zagrozili bramce gości jedynie raz. Tuż przed gwizdkiem sędziego kończącym pierwszą część gry na strzał z dystansu zdecydował się Sylwester Kulawik; piłka po jego uderzeniu minęła bramkę.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Goście atakowali, gospodarze starali się bronić na własnej połowie.

W 51. minucie bliski trzeciego gola był Marek Adamczyk, który jednak z bliskiej odległości przestrzelił. Dziesięć minut później Carbo zdobyło kolejną bramkę. Adam Piechocki ograł Krzysztofa Kołaczyka i po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów, przy biernej postawie Stańczyka, ustalił wynik spotkania.

Do czwartej ligi - oprócz MKS Myszków - spadają także: Grunwald Ruda Śląska, Pogoń Świebodzin, Nysa Zgorzelec i Skalnik Gracze.

MKS Myszków - Carbo Gliwice 0:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Wolny (26.), 0:2 Domagała (32.), 0:3 Piechocki (61.)

Myszków: Stańczyk - Kołaczyk, Jarosz ( 77. Góra), Majchrzak, Mazurkiewicz, Kurzaczek. Kulawik, Szczepaniak, Stefański Ż (28. Fajer Ż), Potok (67. Kłosowski), Sazanowicz (55. Szyja Ż).

Carbo: Jarkiewicz - Wujek, Wiewióra, Pawlik, Kędziora (85. Zawadzki), Nikodem, Domagała Ż, Bąk (67. Międzik), Brehmer, Wolny Ż (46. Adamczyk), Piechocki (59. Guła).

Pozostałe wyniki XXX kolejki: Polonia Bytom - Miedź Legnica 4:0, Pogoń Świebodzin - Odra Opole 2:2, Włókniarz Kietrz - Rozwój Katowice 3:0, Górnik MK Katowice - Lech Zryw Zielona Góra 1:1, Promień Żary - Grunwald Ruda Śląska 3:0, Piast Gliwice - Nysa Zgorzelec 1:1, Skalnik Gracze - Zagłębie Sosnowiec 0:2.