Lewart Lubartów - Polonia Przemyśl 3:0

PIŁKA NOŻNA. III liga. Porażką zakończyli sezon piłkarze przemyskiej Polonii. Po pięciu meczach bez przegranej poloniści ulegli na wyjeździe zdegradowanemu do IV ligi Lewartowi Lubartów.

Pierwszego gola lubartowianie strzelili w drugiej połowie, po ponad godzinie gry. Jednak już w pierwszej części gry piłkarze obu zespołów mogli pokusić się o celne trafienia. Najpierw dla Polonii w dziewiątej minucie Lee Quaye z podania Piotra Hołubko przestrzelił z pięciu metrów. Natomiast tuż przed przerwą pecha miał Tomasz Szajkowski, który dobijając strzał Pawła Pranagala trafił w słupek bramki przemyślan.

Trzy minuty po przerwie uderzenie z dystansu Pranagala na rzut różny wybił bramkarz gości Marek Galanty. W 64. minucie było już jednak 1:0. Precyzyjne dośrodkowanie Macieja Kleszcza z rzutu wolnego wykończył strzałem głową Grzegorz Klepacz. Chwilę później w odpowiedzi minimalnie niecelnie uderzał z 16. metrów Piotr Badowicz. Lubartowianie grając w tej części z silnym wiatrem skrzętnie to wykorzystali i strzelili jeszcze dwa gole.

Trzy minuty przed końcem ponownie Klepacz po dwójkowej akcji z Szajkowskim, po raz drugi nie dał szans bramkarzowi Polonii. Trzecią bramkę, już w doliczonym czasie gry, pięknym strzałem w okienko zza szesnastki zdobył Szajkowski, pieczętując tym samym zasłużone zwycięstwo zdegradowanych do IV ligi miejscowych zawodników.

LEWART LUBARTÓW 3 (0)

POLONIA PRZEMYŚL 0

STRZELCY BRAMEK

Lewart: Klepacz (64., 87.), Szajkowski (90.).

Widzów: 400.

SKŁADY

* Lewart: Baran - Machnikowski Ż, Pastusiak, Meksuła - Kleszcz Ż, Mitura Ż, Brzozowski, Kucharski, Pranagal - Szajkowski, Klepacz (87. Okoniewski).

* Polonia: Galanty - Kud, Jaroch, Łukaczyński (25. Andruszewski) - Habaj, Załoga, Strzałkowski, Sierżęga, Hołubko - Quaye (73. Rudnicki), Badowicz.