Lechia fetuje awans do IV ligi

Lechia Gdańsk pokonała wysoko Pogoń Prabuty w swoim ostatnim, taką mamy nadzieję, występie w V lidze. Piłkarze i trenerzy otrzymali 18 tysięcy złotych nagrody od prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza
Już w 50. sekundzie meczu Lechia objęła prowadzenie po golu Bartłomieja Stolca. Ten sam zawodnik zdobył bramkę głową pięć minut później. Najpiękniejszego gola zdobył Jakub Wiszniewski, posyłając zza pola karnego piłkę w samo okienko bramki niepewnie grającego bramkarza Pogoni Radosława Sprzążki. Gol zdobyty przez Janusza Melaniuka w 31. minucie był natomiast 126. golem w sezonie i było już wiadomo że Lechia strzeli więcej goli niż rok temu w A-klasie.

Po meczu prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wręczył piłkarzom Lechii nagrodę - 18 tysięcy złotych i pamiątkowe dyplomy rozebranym już przez kibiców do bielizny piłkarzom za wywalczenie awansu do IV ligi.

Mecz z Pogonią Prabuty zapoczątkował długi biało-zielony weekend w Gdańsku. Jutro w oliwskim zoo odbędzie się happening, podczas którego zostanie nadane imię foce - podopiecznej kibiców Lechii. W niedzielę odbędzie się natomiast festyn familijno-sportowy z okazji 20. rocznicy zdobycia przez Lechię Pucharu Polski. Głównym punktem obchodów będzie mecz, w którym zmierzą się uczestnicy finałowego meczu z 1983 roku. Szczegółowy program i zapowiedź odchodów rocznicowych w jutrzejszej "Gazecie".

Lechia Gdańsk 6 (5)

Pogoń Prabuty 0

Strzelcy: Stolc (1., 6.), Melaniuk (31., 46.), Wiszniewski (27.), Widzicki (43.)

Lechia: Bąk (75. Muszka) - Kowalski (19. Morka), Gąsiorowski, Pellowski, Widzicki, Borkowski, Żuk (68. Waniuga), Urbański, Wiszniewski (68. Łukowski), Melaniuk, Stolc