Szydłowianka - Radomiak 2:2

Święto w Szydłowcu. W towarzyskim meczu cieszących się z awansów Szydłowianki i Radomiaka padł remis 2:2 (2:1)
Radomiak i Szydłowianka to dwa najszczęśliwsze w tym roku kluby regionu - "zieloni" awansowali do III ligi, "niebiescy" - do IV. Te sukcesy stały się okazją do wspólnego świętowania. W środę w Szydłowcu odbył się mecz towarzyski i oficjalne uroczystości. szydłowianka otrzymała z rąk prezesa ROZPN Władysława Kramczyka puchar za awans (Radomiak dostał podobny już wcześniej). Także oba kluby nagrodziły się wzajemnie - dyrektor Radomiaka Beata Drozdowska wręczyła Szydłowiance pamiątkową statuetkę, prezes Szydłowianki Tomasz Żytnicki odwdzięczył się pucharem.

W meczu wzięli udział wszyscy zawodnicy, których trenerzy - Radomiaka Włodzimierz Andrzejewski i Szydłowianki - Krzysztof Kowalski - mieli tego dnia do dyspozycji. Była to też okazja do przetestowania kilku zawodników.

W Radomiaku sprawdzani byli Piotr Puźniak z Beniaminka, Marcin Sztobryn z Prochu Pionki i Michał Dębski z Iłżanki Kazanów. Zaś w Szydłowiance pojawił się Michał Kowalczyk, który po dwuletnim pobycie w Zniczu Pruszków prawdopodobnie powróci do Szydłowca.

Mecz, jak na towarzyskie spotkanie przystało, przebiegał w koleżeńskiej atmosferze, która później przeniosła się na spotkanie zawodników, trenerów i działaczy obu drużyn przy grillu. Z wydarzeń boiskowych warto odnotować, jak padały bramki. Prowadzenie 1:0 dał Szydłowiance gol Siudka, który z bliska wykończył dośrodkowanie. Piękną bramkę dla Radomiaka na 1:1 strzelił Ryszard Krześniak - bomba z ponad 25 m wyłamała bramkarzowi rękę i wpadła do siatki. Drugie trafienie dla Szydłowianki 2:1 to efekt błędu Mindy. Bramkarz Radomiaka tak długo bawił się piłką, aż musiał ją wybijać pod presją napastników. Wcelował prosto w głowę Dohojdy - odbita piłka znalazła drogę do siatki. Wyrównanie na 2:2 główką w ostatniej minucie meczu uzyskał Śniegocki.

Piłkarze Radomiak mają przerwę do 3 lipca, zaś Szydłowianki spotkają się na ostatnim treningu jeszcze dzisiaj, po czym będą mieć urlop do 7 lipca.