IX Bieg o Bursztynowy Puchar Miasta Międzyzdroje

LEKKOATLETYKA. Co roku w amatorskim biegu na dystansie 5000 m uczestniczy ok. 300 zawodników. W tym roku swój udział potwierdzili już Marek Walburg i Paweł Bartnik
Bieg o Bursztynowy Puchar Miasta Międzyzdroje wpisał się już na stałe do kalendarza nadmorskich imprez. Co roku w tym amatorskim biegu uczestniczy kilkuset zawodników. Tegoroczna, dziewiąta już edycja biegu, odbędzie się w sobotę. Zgodnie z międzyzdrojskim zwyczajem część trasy wiedzie ulicami nadmorskiego kurortu, a część po piaszczystej plaży Bałtyku. Start i metę ulokowano na skwerze przy hotelu Amber Baltic. Bieg będzie rozgrywany w kilku kategoriach wiekowych wśród kobiet i mężczyzn.

Osoba Bogusława Mamińskiego, organizatora biegu, przyciąga do Międzyzdrojów nie tylko sportowców, ale także polityków. W tegorocznej edycji udział zapowiedział zawodnik Pogoni Marek Walburg, który w ubiegłorocznym biegu zajął dopiero 76. miejsce, dając się wyprzedzić m.in. 14-letniej Paulinie Oberlan z Polic. Na starcie pojawi się także Paweł Bartnik, prezes Zachodniopomorskiego Związku Lekkiej Atletyki, który może okazać się "czarnym koniem" biegu. Codziennie rano na szczecińskim stadionie lekkoatletycznym Bartnik dla relaksu pokonuje dystans pięciu kilometrów.

- Mimo iż impreza ma charakter czysto rekreacyjny, wystartują także utytułowani zawodnicy - mówi Bogusław Mamiński.

Na starcie pojawią się biegacze Sportingu Międzyzdroje: obrońca tytułu sprzed roku olimpijczyk Leszek Bebło i najbardziej utytułowana polska maratonka Małgorzata Sobańska.

W biegu może wziąć udział każdy, kto przedstawi aktualne badania lekarskie. Organizatorzy zapewniają drobne upominki dla każdego uczestnika.

Impreza jest częścią obchodzonych w Międzyzdrojach Neptunaliów 2003, czyli otwarcia sezonu. Początek biegu o godz. 17.

Zapisy przyjmowane są w klubie biegacza Sporting, ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego 3, tel. (091) 328 15 46 lub e-mailem: k.b.sporting@wp.pl.