Sport w skrócie

ŻUŻEL

UNIA JEDZIE. Pierwszoligowi żużlowcy tarnowskiej Unii w Boże Ciało podejmują na własnym torze WKM Warszawa. Początek meczu o g.17.

WANDA TEŻ. Żużlowcy Wandy spotkają się na własnym torze z Kolejarzem Opole. Początek drugoligowego meczu o g. 17.30.

SZERMIERKA

SOBIERAJ W KADRZE. Szpadzista krakowskiego AZS AWF Michał Sobieraj został powołany do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy. Turniej odbędzie się we francuskim Bourges w dniach od 28 czerwca do 3 lipca.

PIŁKA NOŻNA

PODGÓRZANKI ODPADŁY. Piłkarki Podgórza nie awansowały do finału Pucharu Polski. Na własnym boisku przegrały z mistrzem kraju AZS Wrocław 2:5 (2:4). Teraz podgórzanki czeka finałowy turniej o awans do ekstraklasy (19-21 czerwca).

RUGBY

W MŁODZIEŻY NADZIEJA. Kadeci krakowskiej Juvenii (do lat 17) na turnieju w Poznaniu wygrali z Posnanią 7:0 i Folcem Warszawa 21:0. Jako zwycięzcy awansowali do turnieju finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który się odbędzie w dniach 14-19 lipca w Sopocie. To sukces na osłodę krakowskiego rugby w trudnym momencie, gdy z ekstraklasy spadają seniorzy Juvenii.