Sport w skrócie

JUNIOR TĘCZY WICEMISTRZEM EUROPY. Michał Wilk z Tęczy Społem Kielce zdobył w czeskiej miejscowości Nymburk tytuł wicemistrza Europy juniorów w trójboju siłowym. Kielczanin występował w kategorii 90 kilogramów. - Michał przysiadł ze sztangą 330 kilogramów, wycisnął 205 kg, choć sędziowie dwukrotnie błędnie nie uznali mu 212,5, a to byłoby rekordem Polski seniorów, zaś w martwym ciągu jego rezultat to 302 kg - opowiadał nam Arkadiusz Znojek, trener wicemistrza Europy. - Michał to perspektywiczny zawodnik. Myślę, że na mistrzostwach świata juniorów w Danii walczył będzie o medal - dodał. Blisko podium na zawodach w Czechach była Agnieszka Leszczyńska z Tęczy Społem - z wynikiem 352,5 kg zajęła czwarte miejsce w wadze 60 kg. W Nymburku Polacy zdobyli łącznie dziewięć medali: trzy srebrne i sześć brązowych.

STASZÓW W FINALE. LZS Staszów wygrał w Nowinach finał makroregionalny turnieju "Piłkarska kadra czeka" (rocznik 1987 i młodsi). Prowadzony przez Jarosława Cichonia i Wiktora Kosińskiego zespół oparty na chłopcach z Gimnazjum nr 1 w Staszowie, najpierw pokonał LZS Żabno (Małopolskie) 3:0, a w dwóch następnych po 2:1 MLKS "Chłodnia Iglopol" Zaszyn (Podkarpackie) i Gimnazjum nr 2 Tomaszów Lubelski. Najlepszym zawodnikiem rozgrywek został Mariusz Starba ze Staszowa. Jego drużyna oraz MLKS Zaszyn zagrają w finale ogólnopolskim, który z udziałem ośmiu ekip odbędzie się w dniach 4-10 lipca w Słubicach.

WYBORY W STS. Stanisław Grzesiak, prezes spółki Mesko-Usługi, został ponownie wybrany na prezesa Skarżyskiego Towarzystwa Sportowego. Wiceprezesami zostali: Zenon Łakomiec, prezes spółki Mesko-AGD (ds.finansowych), i były starosta skarżyski Andrzej Bętkowski (ds. sportowych). Poniedziałkowe zebranie sprawozdawczo-wyborcze wyróżniło tytułami honorowych członków klubu czołowego w latach 50. dyskobola w Polsce, a później trenera lekkoatletów Bogdana Winiarskiego i wychowawcę wielu znakomitych zapaśników Ksawerego Waliszewskiego.

SKAKALI W BORKOWIE. Ponad 40 zawodników ze wszystkich klubów Świętokrzyskiego oraz reprezentanci KJ Amigo Rudniki (woj. śląskie) startowało w regionalnych zawodach jeździeckich w Borkowie. Dominowali gospodarze, jeźdźcy miejscowego KKJ, choć w kilku konkurencjach wysoko byli też przedstawiciele KKJ Maag. W tym tygodniu Marta Szrajer i Monika Stelmach (obie KKJ Borków), wraz z czwórką innych Polaków startują na zawodach CSIOP w niemieckim Freudenbergu. To ostatnia kwalifikacja na mistrzostwa Europy pony, które pod koniec lipca odbędą się w Necame Castle w Irlandii.

ZLOT NA TORZE. IX Ogólnopolski zlot kabrioletów, kit-carów i starych samochodów odbędzie się w najbliższy piątek i sobotę w ośrodku Moto Raj w Miedzianej Górze. Pierwszego dnia o godz. 16 rozpoczną się nieobowiązkowe treningi, a w sobotę od godz. 9.30 konkursy i widowiskowe próby sportowe. - Takie zloty od lat cieszą się dużą popularnością. Nie tylko wśród właścicieli aut, ale również u widzów. Z bliska można bowiem obejrzeć oryginalne Cobry czy repliki znanych marek samochodów: Bugatti, Spider czy Mercedes. Przyjazd zapowiedzieli także właściciele mini Morrisów - informuje Krzysztof Tutak, prezes Automobilklubu Kieleckiego, który jest organizatorem złotu.

CK KIELCE NA PODIUM. Jacht CK Kielce (sternik Piotr Dulemba) zajął trzecie miejsce w rozgrywanych na Zalewie Zegrzyńskim regatach Pucharu Polski jachtów kabinowych "Toyota Cup". W klasie T2 zwyciężył Grzegorz Guzowski. Już od czwartku kielczanie prowadzeni przez Michała Kizińskiego walczyć będą w rozgrywanych w okolicach Włocławka długodystansowych mistrzostwach Polski.