Sport w skrócie

LEKKOATLETYKA

SKŁAD POLSKIEJ REPREZENTACJI na Puchar Europy ustali PZLA. Zawody zostaną rozegrane w najbliższy weekend 21/22 czerwca we Florencji. W biegu sprinterskim na 100 m pobiegnie Marcin Urbaś z AZS AWF Kraków. Urbaś oraz jego klubowy kolega Marcin Nowak są też w składzie sztafety 4 x 100m.

JACEK KASPRZYK z Krakowa wygrał 11. Bieg Fiata w Bielsku-Białej. Trzeci na dystansie 10 km był Jan Wydra z MOK Mszana Dolna. W kategorii wózków inwalidzkich srebro wywalczył Marcin Królikowski ze Startu Nowy Sącz, który wyprzedził innego wózkarza Startu - Roberta Wątora.

TENIS

SIOSTRY RADWAŃSKIE z Nadwiślanu Kraków spotkały się w finale gry pojedynczej turnieju Summer Cup do lat 14 w Bytomiu. Agnieszka pokonała Urszulę 6:4, 6:3.

MINIKOSZYKÓWKA

W KRAKOWIE zakończył się 25. jubileuszowy turniej dziewcząt i chłopców. Wśród dziewcząt zwyciężył KOM Kraków (trener Marek Grzelak), który pokonał UKS Karolew ŁKS 44:32. Wśród chłopców najlepszy okazał się Basket Klub Liepajas Vanaga (Łotwa), który wygrał w finale z BK Dolny Kubin (Słowacja) 47:39. Katarzyna Szewczyk (KOM) została najskuteczniejszą minikoszykarką, rzucając 53 pkt. Wśród chłopców najcelniej rzucał (65 pkt) Samuel Plawka z Dolnego Kubina.