Pierwsze walki w klatce

Pierwsza w Polsce gala sportów walki w klatce "Arena Berserkerów" odbyła się w niedzielę wieczorem w szczecińskim klubie Soho.
Walki rozgrywane były w pięciu stylach zgodnie z zasadami full contact dżiu-dżitsu. Dopuszczalne jest duszenie, dźwignia i kopnięcia. W Soho w kwadratowej klatce odbyło się siedem pojedynków, w których uczestniczyli zawodnicy szczecińskiego klubu Berserker's Team.

- Nasza gala odbywała się według przepisów Polskiej Federacji Dżiu-Dżitsu - mówi Janusz Ornoch, przedstawiciel organizatora. - Oprócz zawodników w klatce znajduje się sędzia, który ma uprawnienia do prowadzenia walki w danym stylu. Podczas naszej gali nikomu nic się nie stało.

W kraju istnieje Polski Związek Dżiu-Dżitsu. Lista Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu obejmująca dyscypliny, w których mogą działać polskie związki sportowe, zawiera także dżiu-dżitsu.

- Walkę może zorganizować w kraju każde stowarzyszenie, a tym samym klub, który w swoim statucie ma zapisane organizowanie zawodów sportowych - wyjaśnia Michał Śliwka, prezes Polskiej Federacji Dżiu-Dżitsu.