Kolarstwo: Magdalena Pyrgies znów pierwsza

Magdalena Pyrgies z Jury Częstochowa wygrała w Nowej Rudzie szosowy wyścig kolarski zaliczany do Pucharu Polski

Częstochowianka okazała się bezkonkurencyjna i zasłużenie stanęła na pierwszym stopniu podium. W tym samym wyścigu 18. lokatę zajęła Katarzyna Barczyk. Barczyk wystartowała jeszcze w jeździe na czas w kategorii juniorek młodszych. Tam uplasowała się na 8. pozycji. W wyścigu ze startu wspólnego zaprezentowała się także Agnieszka Zbierańska, ale z powodu defektu nie dojechała do mety.

- Dalsza pozycja Kasi w wyścigu ze startu wspólnego to skutek jej zespołowej jazdy z Magdą - mówi trener Jury Dariusz Kuroń. - Kasia miała pomagać Magdzie i ze swego obowiązku wywiązała się znakomicie. Jednak to odbiło się na jej indywidualnym występie.

Dwójkami na czas

W Sobótce rozegrano zawody w wyścigach par na czas w kategorii masters. Bardzo dobrze zaprezentowali się w imprezie zawodnicy Częstochowskiego Towarzystwa Cyklistów, którzy jeździli w duetach z partnerami z innych klubów.

Wyniki: I kategoria 30-39 lat: 3. Dariusz Flak (CzTC), 8. Jacek Drzewicki (CzTC), 10. Radosław Jarosz (CztC). III kategoria 55-60 lat: 3. Witold Wozewicz (CzTC).

O puchar burmistrza

Mastersi ścigali się także w Makowie Mazowieckim w zawodach o puchar burmistrza. Wystartowali tam na dystansie 84 km. W I kategorii na 8. pozycji uplasował się Jacek Drzewicki, a na 10. Jacek Pikorski. W II kategorii wygrał Leszek Jakuć, a trzeci był Mirosław Bielas.