Radomska Amatorska Liga Piłki Nożnej

Jeśli Komandor wygra dzisiejszy mecz z Marelem, zostanie mistrzem rundy. Na porażkę faworyta liczy Rafpol/Gotar, który objął fotel lidera i ma chrapkę pozostać na nim dłużej


Ostatnia kolejka podobnie jak wiele poprzednich utwierdziła w przekonaniu, że tegoroczne rozgrywki ligi amatorskiej są bardzo wyrównane. W 11 kolejkach aż sześć zespołów na zmianę obejmowało przodownictwo w tabeli. Najczęściej liderowały drużyny Komandora i PWSOŚ, ale na zakończenie rozgrywek niespodziewanie, aczkolwiek zupełnie zasłużenie, może wszystkich pogodzić Rafpol/Gotar. W poprzednich wydaniach informowaliśmy, że kadrę zespołu tworzą zawodnicy trzech zespołów - być może najlepsi. Efekty dobrej gry są widoczne już na tym etapie.

Ostateczna kolejność po pierwszej rundzie ustalona zostanie w dzisiejszych spotkaniach. Najwięcej szans na mistrza rundy ma Komandor, ale musi pokonać Marel. Teoretyczne szans mają również "studenci", ale muszą pokonać Iskrę co najmniej czterema bramkami. To wcale nie będzie zadanie łatwe.

ISKRA - MAREL 1:0.

Bramka: Prusiński.

Piłkarze Iskry dotychczas na swoim koncie zanotowali aż pięć remisów i tylko jedną porażkę. Nie mogli jednak przegrać pojedynku z Marelem, bo straciliby kontakt z czołówką. W pojedynku dwóch równorzędnych zespołów nieco lepsza okazała się Iskra, a zwycięskiego gola zdobył najskuteczniejszy strzelec ligi - Maciej Prusiński.

ALTADIS - WOLA 4:2.

Bramka: Suwała 2, Markwat 1, Bilski 1 - dla Altadisu, C. Szydło, M. Szydło - dla Woli.

Altadis odniósł trzecie zwycięstwo w rozgrywkach i to jak najbardziej zasłużone. Tym razem trzeba również pochwalić piłkarzy Woli, którzy nie zdobyli jeszcze punktu, ale strzelili rywalowi aż dwie bramki. To dobry prognostyk przed czekającym ten zespół meczem prawdy z sąsiadującym w tabeli Łucznikiem.

KOMANDOR - ŁUCZNIK 5:0.

Bramki: Tokarski, Latosek. Sułek, Woźniak.

W pojedynku z faworyzowanym zespołem Komandora "łucznicy" nie mieli wielu szans. Opinia ta potwierdziła się zresztą na boisku. Przeważał wyraźnie Komandor, odnosząc szóste zwycięstwo w rozgrywkach. Jeśli dziś zdobędzie komplet punktów, zostanie mistrzem półmetka!

GODÓW - RADIMP 1:0.

Bramka: Dorsz (karny).

Drużyna z Godowa miała wiele problemów, by wykazać swoją wyższość. Radimp zmarnował co najmniej dwie doskonałe okazje, z których mogły i powinny paść gole. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Piotr Dorsz, wykorzystując jedną z dwóch "jedenastek".

RAFPOL/GOTAR - EKOIDEA 4:0.

Bramki: Krycia, Stępień, Łyżwa, Płatos.

Rafpol/Gotar w pełni wykorzystał przewagę trafiając w pierwszej połowie dwukrotnie do bramki przeciwnika. Było to czwarte zwycięstwo z rzędu, które pozwoliło tej drużynie awansować na pozycję lidera. Jeśli dziś Komandor straci punkty, Rafpol/Gotar zostanie mistrzem pierwszej rundy.

AMAROL - ALTADIS 1:0.

Bramka: Faryna.

Altadis przegrał ten mecz na własne życzenie, grając bardzo nieskutecznie. Piłkarze tej drużyny wypracowali kilka stuprocentowych sytuacji. To, że nie udało się zdobyć goli, było wynikiem nie tylko nonszalancji pod bramką Amarolu, ale także dobrej postawy bramkarza Jerzego Kupisa, który bronił z dużym wyczuciem.

1. Rafpol/Gotar112424:7
2. Komandor102234:7
3. Godów112227:8
4. PWSOŚ102121:7
5. Marel101812:6
6. Iskra101737:12
7. Amarol111720:12
8. Ekoidea101312:16
9. Altadis101112:19
10. Radimp111013:33
11. Łucznik1004:45
12. Wola1005:49
Klasyfikacja najlepszych strzelców: 12 - Maciej Prusiński (Iskra), 11 - Piotr Dorsz (Godów), 9 - Mariusz Gos (Amarol), Sławomir Latosek (Komandor), 8 - Maciej Giza (Iskra), Robert Wilkowski (PWSOŚ), 7 - Mirosław Sułek (Komandor), 6 - Sławomir Baćmaga (Godów), Grzegorz Kiełbasa (Marel), P. Konopka (Komandor).

Dokończenie spotkań jedenastej kolejki: Iskra - PWSOŚ poniedziałek godz. 16.10, Marel - Komandor godz. 17.20, Wola - Łucznik godz. 18.30, Altadis - Ekoidea (zaległy z 28 kwietnia) godz.19.40.