Piłkarskie ostatki w III, IV i V lidze

W III i IV lidze już wszystko jasne. Dlatego dość niespodziewanie najwięcej emocji towarzyszyło będzie spotkaniom ostatniej kolejki w V lidze. Broń Radom i Szydłowianka Szydłowiec w korespondencyjnym pojedynku walczą o awans


III liga

Na ostatni mecz sezonu Kozienice wyjeżdżają do Suwałk. Śmiało można stwierdzić, że podróż do tamtejszych Wigier będzie dla podopiecznych Ryszarda Kupisa wycieczką turystyczną. "Żółto-zieloni" przejadą bowiem pół Polski, aby zagrać jedynie o prestiż. A ponieważ ani oni, ani tym bardziej zdegradowane Wigry o nic nie walczą, trudno się spodziewać porywającego widowiska. Dobrze byłoby jednak, aby na zakończenie rundy kozieniczanie zagrali ambitnie i zatarli nieco wrażenia po ostatnim blamażu przed własną publicznością z Hutnikiem Warszawa.

Pozostałe spotkania 30. kolejki: Jagiellonia Białystok - Legionovia Legionowo, Stal Głowno - Znicz Pruszków, Polonia Olimpia Elbląg - Okęcie Warszawa, Mazowsze Grójec - Gwardia Warszawa, Polonia II Warszawa - Pelikan Łowicz, Hutnik Warszawa - MKS Mława, Warmia Grajewo - Unia Skierniewice.

IV liga

Radomiak zakończy sezon pojedynkiem z Hutnikiem w Warszawie. Mając już od dwóch tygodni awans w kieszeni, być może trener Włodzimierz Andrzejewski da tym razem szansę zmiennikom lub któremuś z juniorów. Po czwartoligowych boiskach chętnie pobiegałby np. Maciej Lesisz, który, mimo że ma dopiero 18 lat, ani talentem, ani umiejętnościami nie odbiega od Kennetha Alfreda (obaj grają na pozycji napastnika), a w przyszłości może stanowić o sile "zielonych". Zresztą w Radomiaku jest więcej utalentowanych zawodników.

Wiele wskazuje na to, że zwycięstwem zakończy sezon Pilica Białobrzegi. Jej przeciwnik - Piast Piastów, już spadł do V ligi, a ponadto kulturą gry i umiejętnościami podopieczni Ryszarda Ochodka biją rywali na głowę. Wystarczy to tylko udowodnić na boisku.

Pozostałe spotkania 34. kolejki: Korona Góra Kalwaria - Legia II Warszawa, LZS Ciółkowo - Targówek Warszawa, KS Łomianki - Narew Ostrołęka, GLKS Nadarzyn - Olimpia Warszawa, Zryw Sobolew - Dolcan Ząbki, Korona Ostrołęka - Nadnarwianka Pułtusk, Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Pogoń Siedlce.V liga

W tej klasie rozgrywek wiadomo jedynie, że do IV ligi awansował KS Piaseczno, a Promnik Łaskarzew i Berta Jedlińsk zostały zdegradowane. Na zajęcie drugiego miejsca, premiowanego awansem, szansę mają jeszcze trzy ekipy: Szydłowianka Szydłowiec, Broń Radom i Podlasie Sokołów Podlaski. Teoretycznie w najlepszej sytuacji znajduje się zespół z Szydłowca. Wystarczy bowiem, że "niebiescy" pokonają na wyjeździe słabego Sarmatę Warszawa i żadna siła awansu im nie odbierze. Podopieczni Krzysztofa Kowalskiego mają co prawda tyle samo punktów co Broń, ale posiadają lepszy bilans spotkań z radomianami. Szydłowianka byłaby murowanym faworytem do zwycięstwa w stolicy, gdyby nie fakt, że Sarmata walczy o życie i na trzech punktach zależy mu nie mniej niż "niebieskim".

Broń wyjeżdża natomiast do Marcovii Marki, która na prawo i lewo rozdaje ostatnio punkty. Czy nie wykaże zaangażowania również w meczu z podopiecznymi Jerzego Leszczyńskiego? Bardziej niż odpowiedź na to pytanie sen z powiek trenerowi Broni spędza fakt osłabienia zespołu. Za żółte kartki pauzować bowiem muszą: Krzysztof Banaszkiewicz i Dariusz Sędzicki, a Michał Kucharski nie może grać z powodu kontuzji. Radomianie wierzą jednak, że w Markach zainkasują komplet punktów, a Sarmata nie da się pokonać Szydłowiance.

Ciekawie zapowiada się też walka o utrzymanie. O zajęcie bezpiecznego miejsca walczy Sarmata i Powiślanka Lipsko. Oba zespoły mają równą liczbę punktów, ale na razie lepsza jest Powiślanka, mająca korzystniejszy bilans bezpośrednich spotkań. Aby być pewnym swego, zespół z Lipska musi pokonać na wyjeździe Zwoleniankę.

Wszystkie mecze w V lidze rozpoczną się w niedzielę o godz. 16.