Regaty kajakowe na przystani OKS-u

Kajakowy piknik dla dzieci oraz ich rodziców zorganizował na swojej przystani nad Jeziorem Krzywym Olsztyński Klub Sportowy
- Impreza miała charakter rekreacyjny i otwarty - mówi Janusz Milewski, prezes OKS-u. - Na naszą przystań mieszczącą się przy ul. Jodłowej w Olsztynie zaprosiliśmy wszystkich chętnych bez względu na wiek. Liczyliśmy na całe rodziny i nie zawiedliśmy się. W sumie w wyścigach kajakowych wzięło udział ok. 60 dzieciaków.

Najmłodsi ścigali się na kajakach "smykach" oraz regatowych. Zgodnie z regulaminem zawodów każdy z uczestników imprezy występował w swojej kategorii wiekowej i startował dwukrotnie w wyścigu na 200 metrów - raz płynąc "smykiem", a następnie kajakiem wyczynowym. O ostatecznej kolejności decydowały łączne wyniki obu startów. Najlepsi otrzymywali gratulacje oraz po lizaku, których całą skrzynkę dostarczył na regaty jeden ze sponsorów imprezy.

Organizatorzy regat nie zapomnieli też i o starszych, którzy mogli startować w regatach kajakowych oraz kanadyjkowych jedynek na dystansie 500 metrów. W tej pierwszej konkurencji wygrał Leszek Konarzewski przed Jarosławem Gulakiem i Tomaszem Zrajkowskim. Najlepszy wśród kanadyjkarzy okazał się Andrzej Kamiński, zwyciężając przed Markiem Walczakiem i Leszkiem Gryckiewiczem.

Oto czołowa trójka w poszczególnych kategoriach wiekowych w zawodach dzieci: rocznik 1989 - Paweł Florczak, Michał Nikoluk i Arkadiusz Okleja, 1990 - Grzegorz Milewski, Sebastian Piechowski i Michał Nadolski, 1991- Tomasz Sołoducha, Bartosz Zdziarstek i Michał Wrzeszcz, 1992 - Krystian Gaul, Dustin Łuniewski i Maciej Stankiewicz, 1993/1995 - Rafał Dutko, Filip Brodzki i Daniel Bonawentarski, kanadyjkarze - Rafał Muż, Adrian Kozon i Dawid Cząstkiewicz oraz dziewczęta - Agnieszka Dudko, Dominika Zdziarstek i Sandra Berner