Turniej na torze przy ul. 6 Sierpnia

Piotr Paluch wygrał żużlowy turniej o Puchar Prezydenta Łodzi, który odbył się na torze przy ul. 6 Sierpnia.

W imprezie wystąpiło 17 zawodników, w tym dziewięciu z Towarzystwa Żużlowego Łódź. Zwyciężył Piotr Paluch, który wygrał cztery wyścigi, a w jednym biegu przyjechał do mety na drugiej pozycji. Zawodnik Stali Gorzów przegrał tylko z Piotrem Winiarzem (Jasol Rzeszów), który zajął drugie miejsce w końcowej klasyfikacji.

Podobnie jak rok temu rozegrano też wyścig o mistrzostwo Łodzi. Miał on dramatyczny przebieg. W pierwszym biegu Mariusz Fierlej miał upadek i wyścig został przerwany. W powtórce nie pojechał Piotr Rembas, który miał defekt motocykla. W następnym biegu od startu prowadził Lisiak, ale na wyjściu z łuku popełnił błąd, który wykorzystał Tomasz Zywertowski i został mistrzem Łodzi.

W czasie imprezy doszło do sporego karambolu z udziałem młodych łódzkich zawodników: Tomasza Nowickiego, Jacka Pokorskiego, Jakuba Rogali i Sebastiana Kasprzaka. Najbardziej ucierpiał Rogala, który został odwieziony do szpitala. Później sędzia nie zezwolił już na powtórny wyjazd na tor niedoświadczonym łodzianom.

Końcowa klasyfikacja: 1.Piotr Paluch (Stal) 14 pkt., 2.Piotr Winiarz (Jasol) - 13, 3.Tomasz Chrzanowski (Lotos Gdańsk) - 12, 4.Krzysztof Stojanowski (Intar Ostrów) - 11, 5.Mariusz Lisiak - 10, 6.Tomasz Zywertowski - 10, 7.Piotr Rembas - 8, 8.Piotr Padowski - 8, 9.Mariusz Fierlej (wszyscy TŻ) - 8, 10.Janusz Ślączka (KSŻ Krosno) - 7, 11.Sebastian Kowolik (TŻ) - 5, 12.Adam Czechowicz (Kolejarz Opole) - 5, 13.Łukasz Loman (TŻ) - 4, 14.Robert Kościecha (Lotos) - 2, 15.Krzysztof Mikuta (Kolejarz) - 2, 16.Przemysław Pyzik (TŻ) - 1, 17.Tomasz Nowicki (TŻ) - 0.