Siara i Toborek piłkarzami Arki Prokom Gdynia

Już w poniedziałek Arka podpisała kontrakty z dwoma nowymi, bardzo doświadczonymi zawodnikami, którzy będą grali w Gdyni w przyszłym sezonie.
Już wczoraj Arka podpisała kontrakty z dwoma nowymi, bardzo doświadczonymi zawodnikami, którzy będą grali w Gdyni w przyszłym sezonie.

Mirosław Siara urodził się 9 kwietnia 1971 roku w Radomiu. Jest obrońcą. Najlepszy okres w swojej karierze miał w Amice Wronki, z którą grał przez kilka sezonów w ekstraklasie. Jest nawet rekordzistą w liczbie występów w barwach klubu z Wronek. Sezon 2002/2003 rozpoczynał w drużynie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, która spadła z ekstraklasy. Siara grał jednak tylko w rundzie jesiennej. 15 marca 2003 roku razem z kilkoma innymi piłkarzami nie wyszedł na trening, przedstawił zwolnienie lekarskie i była to forma protestu wobec finansowych zaległości klubu. Od tamtej pory nigdzie nie grał. Dwa tygodnie temu PZPN rozwiązał jego kontrakt z KSZO. Wczoraj podpisał roczną umowę z Arką.

Artur Toborek urodził się 20 października 1973 roku. Jest środkowym pomocnikiem. Jest o dwa lata młodszy od Siary, ale reprezentował barwy większej liczby klubów. Grał w Górniku Lędziny, GKS Tychy, Sokole Tychy, Wiśle Kraków, Radomsku, KSZO, a nawet za granicą: Ikast i Aarhus (Dania) i Padeborn (Niemcy). Ostatni sezon spędził w Ceramice Opoczno i był wyróżniającym się zawodnikiem tego zespołu. To klasyczny rozgrywający, ma niezły strzał, również z rzutu wolnego. Jego wadą są częste kontuzje, sędziowie często karzą go żółtymi kartkami. W rozgrywaniu piłki ma wspomóc w Arce młodszego Rafała Murawskiego.PREZES MILEWSKI O PIŁKARZACH

Marcin Mańka - dostanie propozycję na nowych warunkach, Waldemar Stanik - odejdzie z drużyny, Jacek Wosicki - odejdzie z drużyny, Mariusz Woroniecki - zostaje w drużynie, Grzegorz Wódkiewicz - trudno powiedzieć, Robert Bubnowicz - zostaje w drużynie, Artur Serocki - zostaje w drużynie, Arkadiusz Kupcewicz - zostaje w drużynie, Ireneusz Stencel - zostaje w drużynie, Michał Smarzyński - zostaje w drużynie, Daniel Laskowski - będzie wypożyczony do niższej ligi, Dariusz Ulanowski - zostaje w drużynie, Marcin Pudysiak - trudno powiedzieć, Jacek Fojna - dostanie propozycję na nowych warunkach, Rafał Murawski - zostaje w drużynie, Łukasz Kozłowski - zostaje w drużynie, Bogusław Lizak - zostaje w drużynie, Maciej Kaczorowski - odejdzie z drużyny, Krzysztof Rusinek - odejdzie z drużyny, Marcin Józefowicz - trudno powiedzieć