Radomska Amatorska Liga Piłki Nożnej

Marel przegrał w dramatycznych okolicznościach mecz z Godowem i przypłacił wpadkę utratą przodownictwa w tabeli


Dwie kolejki pozostało do zakończenia pierwszej rundy rozgrywek i na dobrą sprawę nadal trudno wskazać zespół, który byłby pewny swego. Różnica dzieląca pierwszy z piątym zespołem w tabeli jest minimalna, a to oznacza, że walka o prymat trwać będzie do końca rundy.

W dziewiątej kolejce na ogół wygrywali faworyci. W najciekawszym pojedynku Marel przegrał z Godowem. Było to piąte zwycięstwo tej drużyny, która systematycznie pnie się w górę tabeli.

Ostatnia kolejka przyniosła zmiany w klasyfikacji najskuteczniejszych. Mimo że niemal wszyscy czołowi snajperzy trafiali do bramek rywala, znakomitą dyspozycję wykazał Maciej Prusiński z Iskry. W meczu z Łucznikiem zdobył cztery bramki.

GODÓW - MAREL 0:1.

Bramka: Czupryn.

Niezwykle ciekawe i dramatyczne spotkanie, w którym sprawiedliwym wynikiem byłby remis. Decydująca bramka padła w ostatniej minucie, a jej autorem był Jarosław Czupryn. Wcześniej Marel zdobył również gola, ale sędzia dopatrzył się zagrania ręką.

PWSOŚ - EKOIDEA 2:0.

Bramki: Leśniewski, Miller.

Drużyna Ekoidei przystąpiła do meczu w niepełnym składzie, a mimo to prowadziła wyrównaną walkę. Już na początku spotkania nie wykorzystała "jedenastki", a takie sytuacje - jak często bywa - mszczą się. Z biegiem czasu studenci wypracowali niewielką przewagę, zdobywając dwa gole na wagę trzech punktów.

AMAROL - RADIMP 5:0.

Bramki: Mróz, Klimek, Nowocień, Faryna, Gos.

Amarol po niezłym początku w rozgrywkach później spisywał się już znacznie gorzej. Ponieważ oba zespoły sąsiadowały ze sobą w tabeli, a ich dorobek punktowy był zbliżony, można było spodziewać się wyrównanej walki. Piłkarze Amarolu zagrali pewnie w defensywie, skutecznie w ataku, czego efektem było przekonujące zwycięstwo. Radimp rozczarował.

ŁUCZNIK - ISKRA 1:6.

Bramki: Sznyrowski - dla Łucznika, Prusiński 4, Zygadło 2 - dla Iskry.

Łucznik szybko stracił gola i równie szybko doprowadził do wyrównania. Nie wiadomo, jak potoczyłyby się losy tego meczu, gdyby skazani na pożarcie "łucznicy" zdobyli kolejnego gola. A trzeba dodać, że mieli po temu wyśmienitą okazję... Odpowiedź Iskry była jednak zdecydowana. W ciągu dwóch minut faworyt dwukrotnie trafił do bramki rywala i do końca kontrolował przebieg meczu.

KOMANDOR - WOLA 5:0.

Bramki: Latosek 2, Konopka 2, Sułek.

Jedyną niewiadomą tego spotkania były rozmiary porażki drużyny Woli, która odstaje umiejętnościami od pozostałych. Skończyło się na pięciu trafieniach, choć mogło być jeszcze więcej Przed pojedynkiem zawodnicy i wszyscy obecni uczcili minutą ciszy śmierć 25-letniego zawodnika Komandora Pawła Sikory.

RAFPOL/GOTAR - ALTADIS 3:1.

Bramki: Bryła, Abramczyk, Mikulski - dla Rafpolu, Markwat - dla Altadisu.

Bardzo ciekawe spotkanie dwóch drużyn o zbliżonym potencjale kadrowym. Piłkarze Rafpolu musieli się solidnie napracować, by udowodnić wyższość. Wyróżniającym się zawodnikiem meczu był bramkarz Jarosław Jelonek, który ma spory udział w tym, że jego drużyna straciła tylko jednego gola.

1. PWSOŚ92021:7
2. Komandor91929:7
3. Godów91826:8
4. Rafpol/Gotar91817:6
5. Marel91812:5
6. Iskra91436:12
7. Amarol91418:9
8. Ekoidea81211:11
9. Radimp9912:31
10. Altadis888:16
11. Łucznik904:40
12. Wola903:45
Klasyfikacja najlepszych strzelców: 11 - Maciej Prusiński (Iskra), 10 - Piotr Dorsz (Godów), 9 - Mariusz Gos (Amarol), 8 - Maciej Giza (Iskra), Robert Wilkowski (PWSOŚ), 7 - Sławomir Latosek (Komandor), 6 - Sławomir Baćmaga (Godów), Mirosław Sułek (Komandor), Grzegorz Kiełbasa (Marel), P. Konopka (Komanndor).

Spotkania dziesiątej kolejki: Ekoidea - Radimp poniedziałek, godz. 16.30, Amarol - Rafpol/Gotar godz. 17.45, Godów - PWSOŚ godz. 19.

Organizatorem ligi jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu. Patronat medialny sprawuje "Gazeta Wyborcza".Liczba ligi

197

tyle goli zdobyto w dotychczasowych spotkaniach ligi. Najwięcej bo 13 padło w meczu Iskry z Radimpem