Polonia Przemyśl - Siarka Tarnobrzeg 4:0

PIŁKA NOŻNA. 32. kolejka III ligi. Po jesiennym zwycięstwie 3:2 w derbach Podkarpacia piłkarze Polonii Przemyśl w sobotę ponownie pokonali tarnobrzeską Siarkę, dzięki czemu spokojnie mogą myśleć o utrzymaniu się w lidze.

Piłkarze Polonii objęli prowadzenie w 24. minucie, kiedy Sierżęga wykorzystał jedenastkę po faulu na Pankiewiczu. Drugiego gola pmocnik przemyślan zdobył w 65. minucie strzałem głową. Chwilę później na 3:0 podwyższył Quaye dobijając uderzenie z rzutu wolnego z około 30. metrów Załogi. Na 60 sekund przed końcem spotkania wynik ustalił Sierżęga wykorzystując dośrodkowanie Jarocha. Gospodarze mogli wygrać jeszcze wyżej, ale bramki Habaja pod koniec pierwszej połowy nie uznał krakowski arbiter dopatrując się pozycji spalonej. Dobre okazje do zdobycia goli mieli jeszcze Quaye i Szczawiński, jednak zabrakło im skuteczności i szczęścia. Siarkowcy najlepszą sytuację zmarnowali w 54. minucie, kiedy żaden z nich w zamieszaniu na polu karnym nie potrafił umieścić piłki w siatce.

POLONIA PRZEMYŚL 4 (1)

SIARKA TARNOBRZEG 0 (0)

STRZELCY BRAMEK

Polonia: Sierżęga (24. z karnego, 65., 89.), Quaye (69.)

Widzów 400.

SKŁADY

* Polonia: Galanty - Strzałkowski, Jaroch, Kud - Montsko, Sierżęga, Załoga, Szczawiński, Pankiewicz - Habaj (46. Hajduk), Quaye.

* Siarka: Paciorkowski - Pietrucha, Stochla Ż, Tęcza Ż - Stalec Ż, Wtorek Ż, Stępień, Gielarek, Włoch - Antkiewicz, Rybkiewicz Ż.

POZOSTAŁE WYNIKI 32. KOLEJKI: KOLPORTER KIELCE - HUTNIK KRAKÓW 1:0, SKAWINKA SKAWINA - LEWART LUBARTÓW 1:2, POGOŃ STASZÓW - UNIA TARNÓW 3:2, ŁADA BIŁGORAJ - GÓRNIK WIELICZKA 0:1, PROSZOWIANKA PROSZOWICE - MOTOR LUBLIN 0:0, CRACOVIA KRAKÓW - NIDA PIŃCZÓW 5:0, pauzował LKS Niedźwiedź. Mecz Stali z Sandecją odbędzie się we wtorek.

Do II ligi awansowała już Cracovia. Zdegradowanych do IV ligi zostanie siedem ostatnich drużyn.