Piłkarska II liga: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Polar Wrocław 1:1

Piłkarze Podbeskidzia i ich kibice po ostatnim meczu wspólnie cieszyli się z utrzymania w II lidze


Gospodarze w sobotnim spotkaniu z Polarem już do przerwy mogli prowadzić. Dobrych okazji nie wykorzystali Bartosz Woźniak i Marcin Klaczka. Jednak kwadrans po przerwie Grzegorz Bogdan strzałem z bliska zaskoczył bramkarza Polaru. - To był precyzyjny strzał, nie miałem szans na jego obronę - tłumaczył się Tomasz Hryńczak, bramkarz Polaru. - To mój pierwszy gol w tym sezonie i w drugiej lidze. Choć padł w ostatnim meczu, to liczę, że jest zapowiedzią następnych - mówił Bogdan, wychowanek Unii Bieruń Stary. Gospodarze z prowadzenia cieszyli się tylko trzy minuty, bo Dawida Bułkę pokonał Łukasz Augustyniak.

Oba zespoły były zadowolone z remisu. - Naszym głównym celem było w tym sezonie utrzymać się w drugiej lidze. Plan został wykonany - podkreślał Marek Majka, drugi trener Podbeskidzia.

- Wynik jest sprawiedliwy. Jednak najważniejsze, że utrzymaliśmy się w drugiej lidze - stwierdził Damian Zdolski, młody napastnik Podbeskidzia, który w trakcie sezonu doznał kontuzji i mecz oglądał o kulach. - Wierzę, że w przyszłym sezonie Podbeskidzie zajmie miejsce w środku tabeli. Nasi wspaniali kibice zasługują na to - dodał Grzegorz Więzik, który tym meczem oficjalnie zakończył piłkarską karierę. 40-letni Więzik rozpoczął mecz w podstawowej jedenastce, z opaską kapitana na rękawie. Koledze starali się, by w swoim ostatnim występie strzelił gola i większość piłek kierowali do niego. Niestety, nie udało się. Po półgodzinie gry weterana zastąpił Mariusz Gałgan. Kibice na stojąco pożegnali schodzącego z boiska Więzika.

Kibice na stadionie komentowali, że ostatnie minuty meczu toczyły się w przyjacielskiej atmosferze. - Tak to może wyglądało. Może dlatego, że nie chcieliśmy się narazić na kontuzję - tłumaczył siebie i kolegów Waldemar Żelasko, najlepszy zawodnik Polaru. Ryszard Urbanek, trener gości, podkreślał wysoki poziom meczu: - Obie drużyny pokazały dobrą piłkę.

W przyszłym sezonie Podbeskidzie prawdopodobnie zagra w innym składzie. Jarosławem Bujakiem interesuje się Odra Wodzisław, a Robertem Piekarskim kluby drugo- i pierwszoligowe. Mówi się też, że Marek Sokołowski wyjedzie do jednego z zespołów niemieckich.PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA 1(0)

POLAR WROCŁAW1(0)
Strzelcy bramek

Podbeskidzie: Bogdan (60.)

Polar: Augustyniak (63.)

Podbeskidzie: Bułka - Jendryczko, Piekarski, Bujok (57. Turkowski) - Bogdan, Sokołowski, Klaczka, Szłapa, Woźniak (68. Żukowski) - Więzik (30. Gałgan), Czak

Polar: Hryńczak - Hubscher, Solarz, Poselski - Ozimina (46. Ogorek Ż), Kruszelnicki, Augustyniak (79. Cieśla), Grafowski, Żelasko - Żabski (65. Giza), Podstawek.

Widzów: 4 tys.