Trzy medale kajakarzy regionu w Pucharze Świata w Poznaniu

Drugie miejsce w sprincie zajęła Beata Mikołajczyk (Łączność Bydgoszcz), a na najniższym stopniu podium na dystansie 1000 m stanęli Dariusz Białkowski (Astoria Bydgoszcz) i Sylwester Pawlak (Włókniarz Chełmża)
Mikołajczyk zdobyła srebro w niedzielnym wyścigu kajakowych czwórek na 200 m. Wspólnie z Karoliną Sadalską, Anetą Białkowską i Małgorzatą Czajczyńską uzyskała czas 37,436. Polska osada była gorsza od Uzbekistanu zaledwie o jedną setną sekundy!

Sporą przyjemną niespodzianką jest na pewno brązowy medal 23-letniego Pawlaka w wyścigu kajakowych dwójek. W sobotnie popołudnie wspólnie z Tomaszem Górskim przypłynął trzeci w finale z czasem 3.16,541 min. Do drugich Rumunów stracili zaledwie 0,3 s, a do zwycięskiej dwójki Australii jeszcze dwie sekundy. 50 minut później wyczyn Pawlaka powtórzył Białkowski. W osadzie z Tomaszem Mendelskim, Tomaszem Nowakiem i Rafał Głażewskim (2.57,495 min) uległ Australijczykom (2.55,395) i Niemcom (2.56,075). Tuż za czwórką bydgoszczanina była druga polska osada (2.58,165).

W niedzielnych finałach popłynął jeszcze trzykrotnie raz Pawlak. Najpierw w czwórce na 500 m, mając za partnerów Górskiego, Dariusza Oborskiego i Przemysława Gawrycha, zajął szóstą pozycję z czasem 1.30.337 min. A kilka godzin później w sprinterskiej dwójce z Górskim był czwarty (35,544 s). Do wyprzedzenia Bułgarów i podium zabrakło 0,09 s. Także z czwartą lokatą zakończył wiosłowanie w czwórce (skład jak z "pięćsetki") z wynikiem 33,334 s, zaledwie osiem setnych za trzecimi Australijczykami.