Sport w skrócie

MISTRZOSTWA BEZ POLEK. Polskie piłkarki ręczne nie zagrają w sierpniu w Rosji w mistrzostwach Europy juniorek. Drużyna trenera Dariusza Dworaczyka w składzie z Julitą Bugajską z Kolportera Kielce przegrała dwa pierwsze mecze w rozgrywanym w słoweńskim mieście Portoroż eliminacyjnym turnieju - z gospodyniami 26:28 i Norwegią 25:32. Wczoraj wieczorem biało-czerwone kończyły turniej pojedynkiem z Portugalią.

PONIKOWSKI SZÓSTY W PUCHARZE. Arkadiusz Ponikowski ze Stelli Kielce zajął szóste miejsce na rozegranej wczoraj na torach Drukarza w Warszawie trzeciej rundzie łuczniczego Pucharu Polski. Ósmy był inny zawodnik Stelli Sebastian Bątor. Dzień wcześniej w Warszawie rozegrano 20. memoriał Ireny Szydłowskiej - tu Ponikowski uplasował się na piątym miejscu.

DIAMENTY DLA PAWIKOWSKIEGO. Przemysław Pawikowski ze Staru Starachowice wygrał kategorię 54 kilogramów podczas 27. edycji międzynarodowego turnieju bokserskiego O Czarne Diamenty. Na ringu w Myszkowie w finale swej kategorii pięściarz Staru pokonał Niemca Michaela Henneke 18:10. W finale wagi +91 kg walczył Kamil Misiowiec ze Staru, ale przegrał przez rsc w I rundzie pojedynku z Maciejem Matwijczakiem ze Sztormu Szczecin.