Polonia/Crulex Bydgoszcz - Warta Poznań 4:0

Bydgoska Polonia/Crulex strzeliła aż cztery gole poznańskiej Warcie. Ważniejszy od nich będzie choć jeden, ale zwycięski w ostatnim meczu w Janikowie
Wygrana z Wartą nie zmieniła położenia bydgoszczan, którzy ciągle są zagrożeni spadkiem. O losie zespołu Dariusza Porbesa zdecyduje za tydzień spotkanie w Janikowie z Unią.

W sobotnim spotkaniu z Wartą przewaga Polonii/Crulex była wyraźna. Wprawdzie na początku spotkania goście mieli dwie okazje, ale w 14 min strzał Łukasza Pachulicza obronił Krystym Hilscher, a w 31 min nie wykorzystał szansy Radosław Borykin.

Losy pojedynku rozstrzygnęły się w ciągu kilkudziesięciu sekund. W 41 min pierwszego gola zdobył jeden z najaktywniejszych zawodników Polonii/Crulex Robert Szutkowski. Chwilę po wznowieniu gry dokładne zagranie Pawła Kleszczewskiego wykorzystał Dariusz Gliniewicz i było już 2:0. Po przerwie przewaga Polonii/Crulex jeszcze wzrosła. Trzecia bramka to zasługa grającego trenera Dariusza Porbesa. Jego kilkudziesięciometrowy rajd zatrzymał faulem w polu karnym Miłosz Antkowiak. Jedenastkę pewnie wykorzystał Marcin Thiede. Gola będącego ozdobą każegio boiska strzelił Szymon Maziarz. Piłka po uderzeniu z 20 metrów wpadła w samo okienko bramki Artura Topolskego.POLONIA/CRULEX 4 (2)

WARTA POZNAŃ 0

Polonia/Crulex: Szutkowski (41.), Gliniewicz (42.), Thiede (71., karny), Maziarz (89.)

Polonia/Crulex: Hilscher- Thiede, Porbes, Górecki, Kłos- Szutkowski (72. Kołacki), Sieradzki (80. Kozłowski), Maziarz, Filarski- Gliniewicz, Kleszczewski (85. Grzybowski)