Młodzi piłkarze ze Śląska zagrają w sobotę i niedzielę na turnieju w Tyrolu

Na boiskach austriackiego Tyrolu rozpoczyna się w sobotę VI Międzynarodowy Turniej Trampkarzy "Cordial Cup". To jedna z największych imprez dla młodych piłkarzy w Europie. Gościem zawodów będzie Andreas Koepke, były bramkarz reprezentacji Niemiec i mistrz Europy z 1996 r.
- Z roku na rok impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku wystartuje rekordowa liczba 31 drużyn - podkreśla Sabine Reitsma, jedna z głównych organizatorek zawodów oraz wicedyrektorka luksusowego hotelu Cordial Familien Sport Hotel w Kirchbergu, gdzie zakwaterowane są ekipy. - Ten turniej to dla nas świetna reklama. Przyjedzie 3 tys. osób. Będą telewizja, dziennikarze. Po takim turnieju dzieci świetnie zapamiętują nasz hotel i zechcą tu ponownie przyjechać z rodzicami na wakacje - dodaje Reitsma.

W dwudniowych zawodach wystartują drużyny z: Austrii, Niemiec, Japonii, Szwajcarii i Polski. Młodzi piłkarze konkurować będą w trzech kategoriach wiekowych: w grupie 15-, 13- i 11-latków. Nasz kraj będą reprezentowały dwa zespoły ze Śląska: Górnik Zabrze (rocznik 1988) i Stadion Śląski Chorzów (1990). - Organizatorom bardzo zależało na mocnych drużynach z Polski. Mam nadzieję, że chłopcy pokażą się z dobrej strony - mówi Jan Loscha, menedżer piłkarski, który zorganizował przyjazd naszych zespołów do Austrii. Górnik w swojej grupie zagra z zeszłorocznym zdobywcą trofeum FC St. Gallen oraz Quelle Fuerth i FC Horgen am Zurichsee. Chorzowianie zmierzą się z: Austrią Wiedeń, 1. FC Kaiserslautern, FC St. Gallen i FC Horgen.