Ogień olimpiad specjalnych przybywa do Warszawy

Zapalony 4 czerwca na ateńskim Akropolu Ogień Olimpijski dotrze do 19 miast Europy, a ostatecznie 21 czerwca do Dublina na ceremonię otwarcia XI Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych. W sobotę płomień zawita do Warszawy. Ok. godz. 20.15 na Podzamcze wbiegnie 150-osobowa sztafeta. O 20.20 ma zostać zapalony znicz olimpijski
Ze względu na Europejski Rok Osób Niepełnosprawnych oraz Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych wzniecony na Akropolu płomień nazwany został Ogniem Nadziei. Po raz pierwszy ogień wzniecony w Grecji będzie gościć w Polsce.

W Warszawie sztafeta przebiegnie ulicami: Żwirki i Wigury, Marynarską, Wilanowską, Puławską, Marszałkowską, Świętokrzyską, Krakowskim Przedmieściem, Miodową, Długą, Freta, Mostową, Boleść, Wybrzeżem Gdańskim i wieczorem dotrze na Podzamcze, gdzie zapłonie Znicz Olimpijski. Przez całą sobotę odbywać się będzie wielki festyn z udziałem polskich olimpijczyków. Jedną z jego atrakcji ma być mecz siatkonogi (godz. 12) pomiędzy Romanem Koseckim i Jackiem Zioberem a publicznością.

Jolanta Kwaśniewska, Katarzyna Frank-Niemczycka, Stanisław Stefan Paszczyk i Lech Kaczyński wręczą 101 nominacji (zawodnikom i trenerom) na Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Irlandii. Po raz pierwszy odbędą się one poza terytorium USA.