Przed Międzynarodowymi Mistrzostwami Polski Seniorów

AKROBATYKA SPORTOWA. 214 zawodników z 23 klubów walczyć będzie o medale 49. międzynarodowych mistrzostw Polski seniorów w akrobatyce sportowej. Impreza rozgrywana w hali na Podpromiu potrwa od piątku do niedzieli.
Obok najlepszych polskich akrobatów w zawodach wystąpią także przedstawiciele Ukrainy, Litwy i Mołdawii w sumie zmierzą się z soba przedstawiciele 23 klubów. Do faworytów tradycyjnie już należą akrobaci Stali Polimarky Rzeszów. Rzeszowski klub w konkurancjach akrobatycznych reprezentować będą: dwójki mieszane Beata Surmiak - Tomasz Kapuściński i Adriana Sołek - Robert Grabolus, trójki żeńskie Angelika Kogut, Eliza Kaplita, Joanna Kud i Agnieszka Muroń, Adriana Sołek, Daria Rejman. - W zeszłym roku w Warszawie dwójka żeńska Katarzyna Tokarska - Beata Surmiak zdobyła trzy tytuły mistrzowskie, a trójka Kaplita, Kogut, Kud dwa srebrne i brązowy. Teraz naszym celem jest wygrać jak najwięcej konkurencji. Wiadomo, że dwójka Tokarska - Surmiak już nie obronią tytułów mistrzowskich, ale liczę, że trójka Kaplita, Kogut, Kud, mimo że startują w I klasie [już na starcie mają dwa punkty mniej niż zespoły z klasy mistrzowskiej - red] wywalczą komplet złotych medali. Myślę, że nam jako gospodarzom ściany będą pomagały. Pod znakiem zapytania stoi niestety występ dwójki mieszanej Grabolus - Sołek i trójki żeńskiej Muroń, Sołek, Rejman - powiedziała "Gazecie" Brygida Sakowska-Kamińska, trener rzeszowskich akrobatów.

W skokach na trampolinie Stal reprezentować będą Agnieszka Stanek, Karolina Pieniążek, Paweł Dziki, Władysław Groszek, Bolesław Guzek i Radosław Barć. - Przede wszystkim liczę na złoty medal Agnieszki Stanek w klasie mistrzowskiej zarówno indywidualnie, jak i w układzie synchronicznym z Karoliną Pieniążek. Pozostali zawodnicy też powinni stanąć na podium - mówi Małgorzata Bilska, trener rzeszowskich skoczków na trampolinie.

Rzeszowskie mistrzostwa połączone będą z obchodami 50-lecia utworzenia Polskiego Związku Akrobatyki Sportowej oraz 55-lecia istnienia sekcji akrobatyki sportowej w Stali Rzeszów.

Program zawodów:

piątek, 6 czerwca

ćwiczenia zespołowe - eliminacje, godz. 9;

ćwiczenia zespołowe - finały, godz. 16;

sobota, 7 czerwca

ćwiczenia zespołowe, skoki na trampolinie, skoki na ścieżce - eliminacje, godz. 9;

uroczyste otwarcie mistrzostw, godz. 15.30;

ćwiczenia zespołowe, skoki na trampolinie, skoki na ścieżce - finały, godz. 16;

niedziela, 8 czerwca

finały c.d., godz. 9;

dekoracja zwycięzców i zakończenie mistrzostw, godz. 12.