Odra Wodzisław negocjuje z Henrykiem Bałuszyńskim

To może być hit tegorocznego lata na śląskim rynku transferowym! Niewykluczone, że już wkrótce nowym napastnikiem Odry Wodzisław będzie doświadczony Henryk Bałuszyński. Z 31-letnim napastnikiem na temat jego ewentualnej gry w klubie z Wodzisławia rozmawiał już trener Odry Ryszard Wieczorek. W wodzisławskiej jedenastce Bałuszyński miałby zastąpić Michała Chałbińskiego, który ma grać w niemieckiej Arminii Bielefeld.

Bałuszyński w latach 1994-97 rozegrał 15 meczów w reprezentacji, zdobył cztery bramki. Jest wychowankiem Górnika Knurów, już jako nastolatek zadebiutował w ekstraklasie w barwach Górnika Zabrze. W 1994 roku wyjechał do Niemiec. Górnik wypożyczył go za 300 tys. marek do VfL Bochum. Byłem na meczu, w którym Bałuszyński debiutował na boiskach Bundesligi. W grudniu 1994 roku na starym stadionie Schalke w Gelsenkirchen "Balu" miał prawdziwe wejście smoka. W pierwszym meczu Bundeslidze strzelił dwa gole! (Bochum przegrało 2:3). Potem w Niemczech wiodło mu się już różnie. Grał w: Arminii Bielefeld, ponownie w VfL Bochum, LR Ahlen, SV Babelsberg, a ostatnio w cypryjskim Enosis Paralimni.

Jeśli Bałuszyński nie trafi do Odry, to być może trafi do Górnika Zabrze. Wszystko powinno się wyjaśnić w najbliższych dniach.