Sport.pl

Zawody strzeleckie "Złoty Muszkiet, Złota Krucica, Złoty Rzutek"

STRZELECTWO SPORTOWE. Znakomicie spisali się zawodnicy Waltera Rzeszów w rozegranych we Wrocławiu zawodach strzeleckich "Złoty Muszkiet, Złota Krucica, Złoty Rzutek".
Wrocławskie zawody to jedna z najważniejszych imprez w Polsce w kategorii juniorów młodszych, równorzędna z Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży. Rywalizowali w nich zawodnicy z najlepszych polskich klubów. Wielki sukces odniosła skromna, pięcioosobowa reprezentacja Waltera.

W konkurencji broni pneumatycznej pierwsze miejsce na 65 rywalizujących zawodniczek zajęła wynikiem 385 pkt. (na 400 możliwych) Marzena Bułat. Pozostałe zawodniczki z Rzeszowa: Dominika Strawa, Karolina Pisarek i Sabina Skwirut uplasowały się w pierwszej dziesiątce.

W konkurencji broni kulowej triumfowała z kolei Dominika Strawa (585 pkt. na możliwych 600), która uzyskała taki sam wynik jak dwie rywalki. Pozostałe rzeszowianki, podobnie jak, w poprzedniej konkurencji, zajęły miejsca w czołowej dziesiątce.

Wielki sukces rzeszowianie zajęli w klasyfikacji drużynowej. Zarówno w konkurencji broni pneumatycznej, jak i broni kulowej Walter wygrał rywalizację drużynową, pokonując m.in. Śląsk Wrocław, Gwardię Zielona Góra, Legię Warszawa i Flotę Gdynia.

- Jest to wielki sukces naszego klubu, tym bardziej, że dodatkowo uzyskaliśmy jeszcze 10 kwalifikacji do turnieju Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który odbędzie się w połowie lipca w Ustce - podkreślali trenerz rzeszowskich strzelców Krystyna Majchrowska i Janusz Sławiński.

Zawodnicy Waltera są także na pierwszym miejscu w konkurencji broni długiej pneumatycznej i kulowej w klasyfikacji drużynowej uwzględniającej wszystkie zawody rozegrane w pierwszych sześciu miesiącach 2003 roku.