Kolporter Korona Kielce pokonał Wierną Małogoszcz 4:0 w pierwszym finałowym meczu piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu

Piłkarze Kolportera Korona mają już niemal pewny Puchar Polski na szczeblu okręgu. Wczoraj w pierwszym finałowym meczu wygrali w Małogoszczu z Wierną 4:0 (2:0). Rewanż w przyszłą środę w Kielcach

Wczorajszy mecz wzbudził w Małogoszczu duże zainteresowanie - na stadion Wiernej przyszło blisko pół tysiąca widzów. W pierwszej połowie kibice byli świadkami słabego meczu. Dariusz Wdowczyk, trener Kolportera Korona, miał pretensje do swojej drużyny. Zły był także Antoni Hermanowicz, trener gospodarzy. Głównie zwracał uwagę Karolowi Drejowi, który przedwczoraj podpisał kontrakt z Kolporterem Korona, a w Wiernej występuje do końca czerwca. - Jeszcze grasz u nas - krzyczał.

Już pierwsza akcja kielczan przyniosła im bramkę. W 2. minucie sprzed pola karnego z rzutu wolnego strzelał Łukasz Woźniak. Bramkarz Wiernej odbił piłkę przed siebie, ale dopadł do niej Sławomir Rutka i dobił celnie. Na kolejnego gola trzeba było czekać do 40. min. Woźniak podał ze środka pola do Adama Grada, który strzałem w długi róg pokonał miejscowego bramkarza.

Druga połowa była lepsza, głównie jeśli chodzi o grę kielczan. Już po ośmiu minutach było 4:0. Najpierw w 50. min Grzegorz Dziubek golem zakończył ładną indywidualną akcję, a w 53. Grad płasko strzelił z rzutu wolnego z 20 metrów. Dwie minuty później gospodarze mieli szansę na honorową bramkę, jednak rzut karny wykonywany przez Dreja obronił Mariusz Stawarz. Przewaga kielczan była bezdyskusyjna - m.in. w 79. min Tomasz Lipski trafił w słupek.

Wierna: Adamczyk - Piotrowski, Szpiega, Kudeń - Lniany (46. Bień), Boguszewski (78. Ziental), Grzesik, Grzyb, Stelmasiński - Drej, M. Kleszcz (68. Wilk)

Kolporter Korona: Stawarz - Kupiec, Gołąbek, Heinrich (61. Pałgan), Rutka - Cichoń (61. Bujak), Bilski, Woźniak, Nykiel - Grad (61. Sawicki), Dziubek (61. Lipski)