Kolejna porażka bydgoskich zapaśników w lidze stylu wolnego

Zawodnicy HN Nowak/Gwiazdy przegrali na swojej macie 2:5 z Górnikiem Łęczna. Tylko wypożyczeni z Włókniarza Łódź wychowankowie Gwiuazdy - Damian Świetlik i Bartłomiej Bartnicki - wygrali swoje pojedynku w meczu z faworytem do tytułu
Obaj kilka lat temu przenieśli się z Bydgoszczy do łódzkiego klubu. Aktualnie są wicemistrzami Polski z majowej imprezy w Krapkowicach i reprezentantami Polski, kandydującymi do wyjazdu na przyszłoroczne igrzyska w Atenach. W sobotę Świetlik w niespełna trzy minuty wykonał na Pawle Knapie kilka akcji, które dały 10 pkt i zgodnie z regulaminem zwycięstwo przed czasem przez przewagę techniczną. Bardziej wyrównany bój stoczył Bartnicki z brązowym medalistą MP w kat. 84 kg, Piotrem Gieralem. Przy stanie 12:9 dla Bartnickiego, minutę przed końcem zapaśnika Górnika poddał się. Zacięty opór półfinaliście majowych mistrzostw Europy Krystianowi Brzozowskiemu - przez całe sześć minut - stawiał Norbert Świerblewski. W trzech z pozostałych czterech pojedynków bydgoszczanie nie dotrwali do ostatniej sekundy.

Teraz nastąpi przerwa w lidze aż do 20 września.

Wyniki 3. kolejki

HN NOWAK/GWIAZDA BYDGOSZCZ - GÓRNIK ŁĘCZNA 2:5

Wyniki walk: 55 kg Michał Jarzembski przegrał z Dawidem Baranem przez przewagę techniczną (3:13); 60 kg Przemysław Wolski uległ Tadeuszowi Kowalskiemu przez przewage techniczną (0:11); 66 kg Damian Świetlik pokonał Pawła Knapa przez przewagę techniczną (10:0); 74 kg Norbert Świerblewski - Krystian Brzozowski 0:8; 84 kg Kamil Wawrzynowicz - Marcin Marcinkiewicz 0:9; 96 kg Bartłomiej Bartnicki wygrał z Piotrem Gieralem przez poddanie; 120 kg Michał Grzebieniewski uległ Maksymilianowi Witkowi przez przewagę techniczną (0:10)