Dziennikarze wygrali piłkarski turniej przedreferendalny

Piłka Nożna. Przez cztery godziny w niedzielne popołudnie na stadionie Pogoni dziesięć zespołów rywalizowało w turnieju przedreferendalnym. Finał wygrali dziennikarze rzutami karnymi.

Ekipa dziennikarzy wygrała niedzielny finał piłkarskiego turnieju przedreferendalnego, pokonując rzutami karnymi zespół Prawa i Sprawiedliwości.

W normalnym czasie (grano dziesięć minut bez przerwy) mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Jedenastki skuteczniej strzelali żurnaliści - zwyciężając 3:1.

Turniej zorganizowało Stowarzyszenie Absolwentów MBA Uniwersytetu Szczecińskiego. W dwóch grupach eliminacyjnych, systemem każdy z każdym, grało po pięć drużyn. W półfinałach PiS wygrał z Policjantami 2:0, a Dziennikarze zwyciężyli Straż Pożarną 2:1.

Finał odbywał się w pełnym słońcu, przy ponad 30-stopniowym upale. Wcześniej w fazie grupowej dziennikarze przegrali z PiS-em 0:1, a awans do półfinału zapewnili sobie wygrywając z Falą 1:0, PSL-em 3:1 i remisując bezbramkowo z SKL-em.

W ekipie szczecińskich żurnalistów grali: Jakub Lisowski i Mariusz Rabenda ("Gazeta Wyborcza"), Paweł Stężała i Andrzej Szkocki ("Głos Szczeciński"), Jan Pachlowski (TV Gryf), Sebastian Roszkowski (Radio PSR), Grzegorz Rosa, Andrzej Bystrzak (www.malinex.of.pl), Tomasz Chaciński (PR Szczecin), Przemysław Kłosiński (TVP Szczecin).