Międzynarodowe mistrzostwa Węgier par

ŻUŻEL. Czwarte miejsce zajęli Piotr Winiarz i Karol Baran (obaj Jasol) w pierwszym turnieju o mistrzostwo Węgier par. Wygrał duet ze Słowenii: Matej Ferjan - Izak Santej.

Z dwójki rzeszowian lepiej w węgierskiej Gyuli zaprezentował się Piotr Winiarz. Zdobył on 12 punktów, a mogło być jeszcze lepiej. - W swoim drugim starcie prowadziłem przed Ferjanem i Santejem. Ponieważ zarówno ja z Karolem Baranem, jak i ta dwójka reprezentowaliśmy barwy tego samego klubu Simon & Wolf, a dodatkowo my byliśmy drugą parą, na ostatnim okrążeniu musiałem przepuścić obu Słoweńców. Prawie jak w Formule 1 - mówi kapitan Jasolu Rzeszów.

Ostatecznie rzeszowianie zgromadzili 19 punktów i zajęli czwarte miejsce, tracąc punkt do pary Sławomir Dudek - Adam Czechowicz, która uplasowała się oczko wyżej. Na piątym miejscu zawody ukończyła pierwsza para Hajdu Volan, dla której 12 punktów zdobył Janusz Ślączka (KSŻ Krosno).

Wyniki:

I miejsce: Simon & Wolf SC I - 30 pkt.: Ferjan 18 (3,3,3,3,3,3), Santej 12 (2,2,2,2,2,2).

II miejsce: Brill-Car Motorsport Club I - 25 pkt.: Stefani 15 (3,3,3,3,3,w), Szatmari 10 (2,2,2,2,1,1).

III miejsce: Gyulai Speedway Club - 20 pkt: Dudek 12 (1,0,3,3,3,2), Czechowicz 8 (0,1,2,0,2,3).

IV miejsce: Simon & Wolf SC II - 19 pkt.: Winiarz 12 (1,1,2,3,2,3), K. Baran 7 (2,0,1,2,0,2).

V miejsce: Hajdu Volan SC I - 13 pkt.: Ślączka 12 (3,3,1,1,1,3), Vida 1 (0,1,0,0,0,0).

VI miejsce: Hajdu Volan SC II - 10 pkt.: Vlah 9 (3,2,1,1,1,1), Bartalos 1 (1,0,0,0,0,0).

VII miejsce: Brill-Car Motorsport Club II - 8 pkt: Kovacs 5 (2,1,1,1,0,0), Bencze 3 (0,0,0,0,1,2).