SPORT W SKRÓCIE

GOL KAMILA. Młody piłkarz KSZO Ostrowiec Kamil Andrzejczak zdobył bramkę dla reprezentacji Polski do lat 15 w wygranym 4:1 (2:1) towarzyskim meczu ze Słowacją. Spotkanie rozegrano w słowackich Lipianach.

STELLA W RADOMIU. Łucznicy Stelli Kielce zdominowali rozegrany w Radomiu XII ogólnopolski memoriał Michała Sawickiego. W każdej z sześciu grup stawali na podium. Najlepiej wypadli: Sebastian Bątor i Magdalena Koczaj, którzy zajęli drugie lokaty wśród seniorów, Leszek Ruszkowski i Anna Machulska - 2. i 3. miejsce wśród juniorów. Przemysław Porzucek wygrał zawody kadetów, a Daria Sokołowska i Justyna Mierzwa były w tej grupie na 2. i 3. miejscu.

TENIS SKRZATÓW i MŁODZIKÓW. Z okazji Dnia Dziecka na kortach Tęczy Społem Kielce rozegrany został wojewódzki turniej klasyfikacyjny skrzatów i młodzików. W młodszej grupie Kamil Ostrowski (Sinet Ostrowiec) pokonał 7:5 6:3 Stanisława Skorzyńskiego (Panda Starachowice). W finale młodzików Paweł Maciukajć (Panda) przegrał 3:6 3:6 z Mikołajem Cięszczykiem (Górnik Łęczna).

MISTRZOWIE BIZNESU Z JĘDRZEJOWA. Katarzyna Glita i Sebastian Jagusiński (ELMAR Jędrzejów) wygrali II drużynowe mistrzostwa Polski biznesu w pool bilardzie, które rozegrano w klubie olimpijskim PKOl w hotelu Grand Orbis w Warszawie. W finałowym pojedynku pokonali 4:2 duet Intersalonu Zakopane. Brązowy medal zdobył zespół Contactu Kielce w składzie Ryszard Olbromski i Jerzy Wróbel, a piąta była ekipa kieleckiego Dorbudu (Dorota i Tomasz Tworkowie).

MISTRZOSTWA NA TĘCZY. Tenisiści Tęczy Społem Kielce Marta Sołtys i Maciej Mietkiewicz wygrali rozegrane na kortach tego klubu mistrzostwa województwa juniorów. W finale dziewcząt Marta Sołtys wygrała 6:3, 6:3 z młodszą siostrą Małgorzatą. Brązowe medale wywalczyły Aleksandra Ryńska i Paula Siwoń (obie Tęcza). W rywalizacji chłopców Mietkiewicz pokonał 7:6, 6:4 Kamila Kopyckiego (Panda Starachowice), a na trzecim miejscu uplasowali się Krzysztof Korbiński (Tęcza) i Łukasz Wolak (Panda).

ZŁOTO I BRĄZ W MISTRZOSTWACH LZS. Anna Wawrzycka, zapaśniczka Znicza Podzamcze, wygrała grupę młodzieżowców w kategorii 72 kg w mistrzostwach Zrzeszenia LZS i szkół. W tej samej wadze Alicja Słomczyńska (obie reprezentowały ZS nr 7 w Podzamczu) była trzecia. W rywalizacji kadetek najlepiej spisała się Edyta Gruszczyńska. Startując w barwach Gimnazjum nr 1 ze Skarżyska, zajęła trzecie miejsce w wadze 46 kg.

KONKURS RADIA KIELCE. Piątkowy finał Koszykarskiej Amatorskiej Ligi Firm został imprezą weekendu w cotygodniowym konkursie dziennikarzy Radia Kielce, Słowa Ludu i Gazety Wyborczej. Sportowcem weekendu została Maria Cześnik, triatlonistka Akweduktu MAC Edukacja Kielce, która zdobyła pierwsze punkty na zawodach Pucharu Świata w czeskim Brnie. Piłkarze Nidy Pińczów wyróżnieni zostali jako drużyna weekendu, bo mimo przesądzonego spadku z trzeciej ligi walczą o jak najlepszy rezultat i w dobrym stylu pokonali Unię Tarnów 3:1.