Sport.pl

Kolarze Jury i Kolejarza najlepsi na Śląsku

Doskonale zaprezentowali się częstochowscy kolarze w rozgrywanych w Wilamowicach k. Oświęcimia Mistrzostwach Śląska w kolarstwie szosowym
- Kolarski Uczniowski Klub Sportowy Jura wygrał klasyfikację drużynową - mówi trener i prezes Jury Dariusz Kuroń. - Praktycznie w każdej grupie wiekowej nasi zawodnicy zajmowali miejsca w czołówce, zatem mam spore powody do radości.

Kolarze ścigali się na dystansach od 28 km (młodzicy) do 130 (orlik/elita). W grupie młodzików bezkonkurencyjny okazał się Kornel Osicki z Jury, który na finiszu wyprzedził Kamila Markowskiego ze Scouta Częstochowa. W pierwszej dziesiątce uplasowali się jeszcze dwaj zawodnicy Jury: Emil Pydziński był czwarty, a Łukasz Pruciak - dziesiąty. W młodziczkach drugie miejsce zajęła Nina Halbiniak.

W gronie juniorów klasę pokazał Krzysztof Barczyk, który wywalczył złoty medal. - Krzysiek z wyścigu na wyścig radzi sobie coraz lepiej - mówi prezes Kolejarza Mirosław Barczyk. - jest dobrze przygotowany do sezonu i wyścigiem w Wilamwicach potwierdził, że należy do polskiej czołówki.

Na czwartym miejscu w tej kategorii wiekowej przyjechał Michał Pilarski z Jury.

W gronie juniorek młodszych zwyciężyła Marlena Pyrgies z Jury. W wyścigu seniorów trzecie miejsce przypadło Kamilowi Patalonowi z Kolejarza. W gronie orlików ten sam zawodnik uplasował się na drugim miejscu.

Na pudle

W Aleksandrowie Łódzkim w miniony weekend rozegrano kryterium ulicznym, w którym startowali zawodnicy dwóch częstochowskich klubów: Semexu Kolejarza i Jury. - Kolarze mieli do pokonania kilka okrążeń w centrum miasta - mówi prezes sekcji kolarskiej Kolejarza Mirosław Barczyk. - W gronie juniorów mój syn Krzysiek zajął trzecie miejsce, a w grupie seniorów Michał Sikora został sklasyfikowany na 15. pozycji.

W wyścigu młodzików drugi był Kamil Markowski (Scout), a piąty - Bartłomiej Pompka (Jura). W stawce juniorów młodszych na szóstym miejscu sklasyfikowano Jakuba Urbańskiego.