Sport.pl

I i II liga lekkoatletyczna

W zawodach I ligi lekkoatletycznej w Białej Podlaskiej Kamila Skolimowska z Warszawianki rzuciła młotem 68,46 m. Najwartościowszy wynik w walce II-ligowców w Lublinie uzyskał w skoku wzwyż Grzegorz Sposób, który zaliczył 2,25 m
Mistrzyni olimpijska w młocie z Sydney swoim wynikiem jako pierwsza w kraju uzyskała minimum kwalifikujące ją na sierpniowe mistrzostwa świata, które odbędą się w Paryżu.

W Białej Podlaskiej drużynowo zwyciężyła Warszawianka przed AZS AWF Wrocław i Skrą Warszawa. AZS AWF Biała Podlaska zajął szóste miejsce, a Agros Zamość - 11.

Kilka wartościowych wyników osiągnęli lekkoatleci z naszego regionu. Zwycięstwo odniosła w biegu na 800 m Joanna Kaczor (Agros) wynikiem 2.05,74, pierwsza była także Katarzyna Miszczak (AZS AWF B.P.) w skoku wzwyż - 1,72 m. Rzut dyskiem wygrał Andrzej Krawczyk (AZS AWF B.P.), rzucając na odległość 60,21 m.

Sprinterka z Białej Podlaskiej Beata Szkudlarz zajęła drugie miejsce na 100 m w czasie 11,90. Kolega klubowy Szkudlarz Mirosław Wierzbicki był drugi w trójskoku - 15,56 m, podobnie jak w męskiej sztafecie 4 x 400 m czwórka Agrosu Zamość (Marcin Sądej, Tomasz Smolarczyk, Przemysław Bobrowski, Mirosław Sądej), która uzyskała czas 3.15,61.

Na trzecim miejscu w rzucie dyskiem uplasowała się Marzena Wysocka (AZS AWF B.P.) z wynikiem 57,28 m. W biegu na 800 m jako trzeci przybył na metę w czasie 1.49,87 średniodystansowiec Agrosu Przemysław Bobrowski.

W Lublinie zostały rozegrane zawody grupy A II ligi. Najlepsze wyniki uzyskali w nich lekkoatleci lubelscy - startujący po raz pierwszy w barwach Startu Lublin mistrz Polski w skoku wzwyż Grzegorz Sposób (2,25 m) i zawodniczka AZS Lublin Małgorzata Zadura w rzucie młotem, która uzyskała wynik 62,15. Miotacz Startu Grzegorz Sochal uzyskał w młocie 62,90.

Zawody drużynowo wygrał Start Lublin przed Wisłą Puławy i Startem Otwock. AZS Lublin zajął czwarte miejsce.