Gimnazjum 27 najlepsze w Coca-Cola Cup 2003

Finał szkół gimnazjalnych zakończył w Zachodniopomorskiem tegoroczne zmagania o Puchar Coca-Coli. Triumfowała drużyna Gim. 27 ze Szczecina

Wojewódzkie finały rozgrywek toczyły się w środę i czwartek. Przedwczoraj odbyły się decydujące mecze dla szkół podstawowych, a w czwartek rywalizowały gimnazja. Przypomnijmy, że w finale podstawówek SP 11 (trener Tomasz Jechna) ograło SP 51 (trener Kazimierz Biela) 3:1.

W spotkaniu o pierwsze miejsce wśród gimnazjów zagrały zespoły: Gim. 27 ze Szczecina (trener Biela) i Gim. 4 Stargard. Szczecinianie w drodze do finału gromili swoich rywali, ale w decydującym starciu długo nie potrafili sforsować broniących się stargardzian. - Za szybko myślicie o Warszawie! - krzyczał do podopiecznych Biela.

Reprymendy nie skutkowały do 13. minuty pierwszej połowy. W jednej z ostatnich akcji tej części spotkania (drużyny grały 2x15 min) szczeciński zespół objął prowadzenie po strzale Dariusza Czerbińskiego. Po zmianie stron rywale opadli z sił, a podopieczni Kazimierza Bieli jedynie powiększali przewagę.

- Zbyt rozluźnieni podeszli do wielkiego finału i grali jacyś tacy powiązani - tłumaczył szkoleniowiec. - Przed rokiem zajęliśmy drugie miejsce, teraz pierwsze. Postaramy się powalczyć w finale krajowym.

Skład SP 51: Maciej Paradowski - Wojciech Wójtowicz, Robert Rawa, Marcin Zabłocki, Łukasz Sydor, Andrzej Sydor, Kamil Grosicki, Norbert Zając, Dariusz Czerbiński, Marcin Podgórski.