Bieg Krzepkich

W niedzielę na stadionie Liswarty Krzepice odbędzie się dziesiąta, jubileuszowa edycja ogólnopolskiego biegu. Zawody mają z roku na rok coraz lepszą obsadę i są jedną z największych imprez sportowo-rekreacyjnych zorganizowanych w naszym regionie.
- Kiedy zaczynaliśmy w 1994 , na starcie stanęło niespełna 200 osób - mówi kierownik zawodów Stanisław Wrzesiński. - Teraz spodziewamy się, że pojawi się ponad 600 osób, zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Nie wykluczone jest, że zobaczymy biegaczy, którzy mają na swoim koncie występy na igrzyskach olimpijskich oraz mistrzostwach świata.

W niedzielę zaplanowano 12 biegów przełajowych. Wystartują przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich.

Tradycyjnie już biegacze rywalizować będą w Mili Krzepickiej, ale główną atrakcją popołudnia będzie rozgrywany na dystansie 10 000 metrów bieg główny.

- W biegach dla dzieci i młodzieży za miejsca I-IV przewidzieliśmy dyplomy, medale i nagrody rzeczowe - dodaje Wrzesiński. - Pierwsza trójka Mili Krzepickiej otrzyma nagrody w postaci sprzętu sportowego. Najlepsi w biegu głównym mogą liczyć na pieniądze.

Zwycięzca wzbogaci się o 700 zł, drugi na mecie otrzyma 500 zł, a trzeci - 300. Poza tym każdy uczestnik biegu na 10 km może liczyć na dyplom, okolicznościową koszulkę i posiłek.

W dniu imprezy można zapisywać się na stadionie w Krzepicach od godz. 12 do 13.40 - dzieci i młodzież oraz od 12 do 16 - uczestnicy biegu głównego.

- Zapraszamy wszystkich miłośników biegania - dodaje Wrzesiński. - Na pewno sportowych emocji nie zabraknie.

Program zawodów

Godz. 14-15 - biegi przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów;

Godz. 15.45-16 - Mila Krzepicka dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych;

Godz. 16.15 - Bieg główny.