Sport.pl

Paweł Januszewski w Wawelu

Jeden z najbardziej utytułowanych lekkoatletów, brązowy medalista mistrzostw Europy 2002 r. z Monachium na 400 m ppł. Paweł Januszewski został zawodnikiem Wawelu Kraków.
Januszewski karierę sportową rozpoczynał jako zapaśnik stylu klasycznego, ale szybko zmienił dyscyplinę. W 1991 r. wywalczył srebrny medal ME juniorów w sztafecie 4 x 400 m. W 1998 r. zdobył tytuł mistrza Europy w Budapeszcie na dystansie 400 m przez płotki, ustanawiając jednocześnie (48,17 s) rekord Polski. Szósty zawodnik na IO w Sydney w 2000 r. Przez 11 lat płotkarz związany był z RKS Skra Warszawa. Januszewski urodził się 2 stycznia 1972 r. w Pyrzycach. Ukończył studium wychowania fizycznego w Warszawie w 1993 r. Studiował także w Instytucie Kultury Fizycznej na Uniwersytecie Szczecińskim. Żonaty, ma trzyletnią córkę.

W ubiegłym roku dołączył do grupy lekkoatletycznej Elite Café, którą tworzą też: Robert Korzeniowski (Wawel), Kamila Skolimowska, Sebastian Chmara, Paweł Czapiewski, Szymon Ziółkowski i Artur Kohutek. Biegacz jest obecnie kontuzjowany, ma skręconą kostkę. Najprawdopodobniej po raz pierwszy w barwach Wawelu wystąpi w Memoriale im. Janusza Kusocińskiego w połowie czerwca w Warszawie.