Puchar Polski na szczeblu okręgu krakowskiego

W półfinałach Pucharu Polski w Małopolsce zmierzą się Wisła Łączany (A klasa wadowicka) z Kmitą Zabierzów (wywalczyła już awans do IV ligi) oraz Bocheński KS (lider grupy wschodniej IV ligi) z III-ligową Sandecją.
Kmita to zespół oparty na graczach, którzy występowali w trzecioligowym wówczas Świcie Krzeszowice. W starciu z czwartoligową Puszczą górowali obyci w III lidze zawodnicy Kmity. Piłkarze z Niepołomic bardziej martwią się o utrzymanie w IV lidze, które jeszcze nie jest przesądzone. Ze składu wypadają kolejni kontuzjowani gracze. Trener niepołomiczan Andrzej Targosz kompletuje skład na mecze ligowe i kompromitująca porażka z piątoligowcem nie wyprowadziła go z równowagi. Goście potraktowali Puchar trochę jako "zło konieczne" i nie zagrozili bramce Tomasza Woźniaka.

W 19. min prowadzenie dla drużyny z Zabierzowa uzyskał Paweł Wasilewski, który ładnie uderzył przy słupku po zagraniu Krzysztofa Filipczaka. Do przerwy Dariusz Gawęcki trafił jeszcze w słupek. Kuriozalną bramkę na 4:0 zdobył Wasilewski: najpierw D. Gawęcki strzelił w poprzeczkę, piłka trafiła do napastnika Kmity, ten z bliska uderzył w słupek, wreszcie z metra pieczołowicie wtoczył piłkę do bramki.Finał PP na szczeblu okręgu krakowskiego

KMITA ZABIERZÓW 4 (1)

PUSZCZA NIEPOŁOMICE 0

STRZELCY BRAMEK

Kmita: Wasilewski (19., 80.), Bogusz (65.), D. Gawęcki (68. karny).

SKŁADY

Kmita: Woźniak - Krzyściak (31. Kwiatkowski), Giszka, Mazur - P. Kucharczyk, Funek, Filipczak, D. Gawęcki, Bębenek - Wasilewski Ż, Bogusz.

Puszcza: Kwedyczenko - K. Szewczyk (20. Ł. Szewczyk), Wojtyga, Górski - Bochenek, Myślewski (46. Kierzkowski), Badoń, Siwek Ż, Bednarski (73. Błoński) - Strojek (46. Jałocha), Szumiec.

Sędziował Grzegorz Dubiel z Krakowa. Widzów 200.Finał PP na szczeblu okręgu nowosądeckiego

Victoria Witowice Dolne - Sandecja 0:0, karne 4:5.