Wyniki Otwartych Mistrzostw Podkarpacia w gimnastyce sportowej

GIMNASTYKA SPORTOWA. Ponad 100 zawodników uczestniczyło w Otwartych Mistrzostwach Podkarpacia w gimnastyce sportowej, które odbyły się w rzeszowskiej hali na Podpromiu.
Podczas imprezy "Czwarty Dzień Sokoła" zawodnicy rywalizowali w akrobatyce sportowej (piramidy, skoki na ścieżce) i gimnastyce (ćwiczenia na przyrządach). Podkarpacie reprezentowało 14. klubów, a jedna drużyna - Smyk Garwolin była spoza regionu. - Cieszymy się, że przyjechało wiele klubów i rywalizacja była naprawdę zacięta. Dobrze, że pojawia się coraz więcej klubów i gimnastyka się rozwija. Takie zawody organizowane w hali z prawdziwego zdarzenia są naprawdę wielką frajdą dla zawodników, trenerów i publiczności - powiedział "Gazecie" główny organizator imprezy Grzegorz Bielec.

Wyniki "IV Dnia Sokoła"

AKROBATYKA SPORTOWA

Pierwszy Krok:

Skoki dziewcząt

1. Weronika Tomecka (TG Sokół Rzeszów), 2. Anna Putyło (TG Sokół), 3. Karolina Chuchla (UKS Dziesiątka).

Skoki chłopców

1. Michał Paluch (UKS Dziesiątka), 2. Dariusz Zygler (UKS Dziesiątka), 3. Mikołaj Gouda (TG Sokół).

Klasa młodzieżowa:

Skoki dziewcząt

1. Aleksandra Pocias (Sokół Gorzyce), 2. Aleksandra Klimasz (TG Sokół), 3. Paulina Chruściel (Sokół Gorzyce).

Skoki chłopców

1. Paweł Zygler (UKS Dziesiątka), 2. Tomasz Adamski (UKS Gorzyce), 3. Mikołaj Tabor (TG Sokół).

Dwójki dziewcząt

1. Paluch Katarzyna, Kornelia Kalwas (UKS Dziesiątka), 2. Anna Siuta, Sylwia Wyrazik (TG Sokół).

Czwórki chłopców

1. Kamil Batruch, Szczepan Belc, Mateusz Skoczółek, Bartłomiej Radwański (Spartanie Zahutyń).

Klasa III:

Skoki dziewcząt

1. Katarzyna Tarkowska (Sokół Gorzyce), 2. Sylwia Idec (Sokół Gorzyce), 3. Małgorzata Surdy (Sokół Gorzyce).

Skoki chłopców

1. Mateusz Surdy (Sokół Gorzyce), 2. Wojciech Motyka (TG Sokół), 3. Paweł Marczydło (TG Sokół).

Dwójki dziewcząt

1. Małgorzata Surdy, Katarzyna Czachór (Sokół Gorzyce).

Dwójki mieszane

1. Mirosław Kaźmierczak, Kamila Zubel (Spartanie Zahutyń).

Czwórki chłopców

1. Kamil Kłeczek, Krystian Kłeczek, Paweł Marczydło, Jakub Jasiński (TG Sokół).

Klasa II:

Dwójki dziewcząt

1. Dorota Surdy, Dominika Flisek (Sokół Gorzyce).

Trójki dziewcząt

1. Dorota Surdy, Dominika Flisek, Kamila Bednarczyk (Sokół Gorzyce).

Klastfikacja drużynowa:

1. UKS Sokół Gorzyce, 2. TG Sokół w Rzeszowie, 3. UKS Spartanie Zahutyń, 4. UKS Dziewiątka Rzeszów, 5. Szkoła Podstawowa nr 12 w Rzeszowie.

GIMNASTYKA SPORTOWA

Klasy 1-4 szkół podstawowych

Dziewczęta

1-3. zawodniczki Smyk Garwolin, 4. Aleksandra Klimasz (TG Sokół).

Chłopcy

1. Kamil Bartuch (Spartanie Zahutyń), 2. Wojciech Motyka (TG Sokół), 3. Krystian Kłeczek (TG Sokół).

Klasy 5-6 szkół podstawowych

Dziewczęta

1. Anna Sprzęczka (Smyk Garwolin), 2. Ewelina Cygan (UKS Mors Zdziarzec), 3. Anna Motyka (TG Sokół).

Chłopcy

1. Paweł Marczydło (TG Sokół), 2. Mateusz Kubiszyn (UKS Dąbek Lubaczów), 3. Mateusz Karpa (UKS Sobieski Kańczuga).

Klasyfikacja drużynowa:

Dziewczęta

1. Smyk Garwolin, 2. TG Sokół, 3. UKS Mors Zdziarzec

Chłopcy

1. Spartanie Zahutyń, 2. TG Sokół, 3. UKS Jaworze Górne.

Podpis do zdjęcia:

Czwórka chłopców (Kamil Kłeczek, Krystian Kłeczek, Paweł Marczydło, Jakub Jasiński) z TG Sokół zdobyła Mistrzostwo Podkarpacia w swojej klasie