Trzy tytuły mistrzowskie Pauliny Barzyckiej

PŁYWANIE. Dużą kolekcję złotych medali przywieźli pływacy Orlika Lublin z Gorzowa z mistrzostw Polski na basenie 50 m. Paulina Barzycka oprócz trzech tytułów wywalczyła miejsce w ekipie na mistrzostwa świata w Barcelonie
Znakomita lubelska pływaczka w pierwszym dniu mistrzostw wygrała wyścig na 50 m st. dow. w czasie 25,98 wyprzedzając swoją wielką rywalkę Agatę Korc ze Śląska Wrocław. W tym samym dniu wywalczyła drugie złoto - na dystasie 200 m kraulem wynikiem 2.02,76.

Tytuł mistrzowski zdobył w piątek kolega klubowy Pauliny Barzyckiej Tomasz Kajak także na 200 m st. dow. - jego czas: 1.52,67. Bardzo przyjemną niespodziankę sprawił Tomasz Duszyński, który zwyciężył na dystansie 50 m st. klas. wynikiem 29,69.

W niedzielę Paulina Barzycka popłynęła po swój trzeci złoty medal (i piąty Orlika) - wygrała 100 m kraulem w czasie 56,00. Tym wynikiem wypełniła minimum na lipcowe mistrzostwa świata w Barcelonie, zarazem ustanowiła nowy rekord Polski juniorów.

Brązowy medal na 50 m st. grzbietowym zdobyła zawodniczka Wisły Puławy Agnieszka Solan (30,82). Wygrała tę konkurencję Katarzyna Staszak z Jordana Kraków (30,16). W tym wyścigu czwarte miejsce zajęła pływaczka Fali Kraśnik Karolina Mazurek.