Sukcesy Anny Kulczyńskiej w Polskiej Lidze Karate Tradycyjnego

Najlepszą z toruńskich zawodniczek w zawodach Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego była Anna Kulczyńska. Na macie rozłożonej na Rynku Staromiejskim jako jedyna pokonała swoją rywalkę przed czasem i awansowała na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej
W lidze biorą udział jedynie najlepsi karatecy w kraju, którzy walczą o cztery miejsca w październikowym Pucharze Świata w Warszawie. Rywalizacja składa się z dwóch etapów: pierwszy to kata (pokaz umiejętności, można zdobyć punkt za zwycięstwo) oraz kumite (pojedynek, w którym punkty zdobywa się w zależności od wygranej: przed czasem, na punkty, przez wskazanie sędziów).

Kulczyńska w pierwszych zawodach Ligi w Zakopanem walczyła tylko trzy razy, więc w Toruniu wychodziła na matę aż pięć razy. W piątek rozpoczęła rywalizację od pojedynku z liderką Martą Niewczas (zwycięstwa w kata, porażka w kumite). W sobotę bardzo liczyła na sukces w prestiżowym pojedynku z koleżanką klubową Joanną Szeremetą, ale rywalka okazała się lepsza.

Najlepiej toruniance poszło w czwartej walce, w której pokonała Agnieszkę Fredę w kata i kumite. W tej drugiej konkurencji Kulczyńska jako jedyna zawodniczka tego dnia zdołała odnieść zwycięstwo przed czasem. W sumie zdobyła osiem punktów i awansowała z szóstego na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Dodatkową atrakcją toruńskiego turnieju była obecność sensei Hidetaki Nishiyamy, który w piątek i sobotę poprowadził treningi dla wszystkich chętnych.

Kolejne zawody Ligi zaplanowano na 7 czerwca w Lublinie. Rywalizację zakończy turniej w Hajnówce.Dla Gazety

Anna Kulczyńska

Ogólnie jestem zadowolona ze startu. Trochę zaskoczyła mnie porażka z Joasię Szeremetą. Zdobyła w sumie najwięcej punktów i z tego trzeba się cieszyć. Myślę, że trzecie miejsce to bardzo dobra pozycja wyjściowa do ataku na wyższą lokatę. Walczyłam już z wszystkimi rywalkami i wiem jaką taktykę mają przygotowaną. Mam nadzieję, że właściwie spożytkuję tą wiedzę w kolejnych dwóch turniejach. Całe zawody zakończyły się generalnym sukcesem. Zawodnicy bardzo chwalili sobie zwłaszcza sobotnię oprawę na Rynku Staromiejskim.

not. jp

Klasyfikacja PLKT

mężczyźni: 1. Wójcik (KKK Kluczbork) 17, 2. Neugebauer (AKK Łódź) 16, 3. Kulczyński (AKK) 10, 4. Iwanek (Lubelski KKT) 10, 5. Błaszczyk (Sokół-Syguła Aleksandrów Łódzki) 9, 6. Górski (KK Gdynia) 6, 7. Radwański (Kluczbork) 5, 8. Welfe (KK Gdynia) 1

kobiety: 1. Niewczas (AZS Uniwersytet Rzeszowski) 16, 2. Szeremeta (AKK) 15, 3. Kulczyńska (AKK) 11, 4. Kotala (KKS Kachi Łódź) 9, 5. Łuczak (AKK) 9, 6. Pawlak (OKK Ozorków) 7, 7. Freda (Sokół-Syguła) 7, 8. Kaźmierczak (OKK) 1