Piłka nożna - 26 kolejka III ligi

Nysa Zgorzelec - Grunwald Ruda Śl. 3:2 (2:0)

W podstawowej jedenastce Nysy zabrakło między innymi Stachyry, Cilińskiego oraz Dzwończyka, czyli zawodników, którzy do tej pory mieli pewne miejsce w wyjściowym składzie. W ich miejsce pojawili się gracze młodzi i Nysa wygrała pierwszy mecz wiosną. Duży wpływ na przebieg spotkania miała sytuacja z 4. min. Po dośrodkowaniu Hebdy jeden z obrońców gości zagrał w polu karnym ręką i sędzia podyktował rzut karny. Wędzonka bez problemu zamienił jedenastkę na bramkę. Po zdobyciu gola gospodarze cofnęli się na własną połowę, zagęścili pole gry i wyczekiwali szans na wyprowadzanie kontrataków. I już w 18. min taka taktyka przyniosła drugiego gola. Po rajdzie przez pół boiska do siatki trafił Piosna. W końcówce pierwszej połowy Grunwald uzyskał zdecydowaną przewagę. Świetnie jednak w bramce spisywał się Kijewski. Po strzałach Giełzy z dwóch metrów i Kasprzyka z pięciu metrów tylko w sobie wiadomy sposób bramkarz Nysy zdołał wybić piłkę.

Po przerwie Grunwald rzucił się do ataków, ale gola zdobyła Nysa. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najszybciej do piłki doszedł Szczęsny i ładnym strzałem głową zdobył trzeciego gola. Goście, mimo że przegrywali 0:3, nadal atakowali i próbowali doprowadzić do remisu. Niewiele brakowało, a to by się udało. Najpierw do siatki trafił Łuszczek, a po rzucie karnym i skutecznym strzale A. Dudy na 12 min przed końcem było już tylko 3:2. Goście nie byli już jednak w stanie zdobyć trzeciego gola. Bramkę mogła strzelić Nysa, ale P. Mazur nie trafił z 10 metrów.

Bramki: 1:0 - Wędzonka (4, z karnego), 2:0 - Piosna (18), 3:0 - Szczęsny (50), 3:1 - Łuszczek (70), 3:2 - A. Duda (78, z karnego).

Nysa: Kijewski - Jabłoński (22. Cielewicz), Kurman, Wędzonka, Jaworski (60. Stachyra), J. Matusewicz, Hebda, Szczęsny, Piosna (85. P. Mazur), K. Mazur (60. Dzwończyk), Łagiewka.

Promień Żary - Miedź Legnica 1:4 (1:3)

Pewne zwycięstwo Miedzi. Legniczanie większość bramek zdobyli wskutek niefrasobliwości obrońców Promienia. Pierwszy gol padł już w 6. minucie, a jego autorem był Jarosław Kupis. Piłkę przed polem karnym sprezentował mu Arkadiusz Dybka i zawodnik Miedzi wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Promienia. W 18. min goście wygrywali już 2:0. Po rzucie rożnym żarscy obrońcy dwa razy wybijali piłkę z pola karnego, ale legniczanie ponawiali wrzutki. Udało się za trzecim razem - Albert Połubiński podał do Zbigniewa Murdzy, a ten rzadko marnuje takie sytuacje.

Gospodarze szybko jednak uzyskali kontaktową bramkę, a zdobył ją Andrzej Tychowski. Promień miał szansę na wyrównanie, ale świetnej okazji nie potrafił wykończyć Arkadiusz Felich. Piłkarze Promienia nie wykorzystali także rzutu karnego - fatalnym egzekutorem okazał się Andrzej Węgłowski. Nie mylili się za to legniczanie. W 35. min Marcin Robak, po podaniu Andrzeja Węgłowskiego, minął obrońcę i strzelił w długi róg, a piłka znalazła się w siatce.

W drugiej połowie przewaga legniczan była wyraźniejsza, jednak początkowo nic z niej nie wynikało. Pomysłu na grę nie mieli także gospodarze. Nie udało im się nawet wykorzystać osłabienia legniczan, bowiem w 79. minucie czerwoną kartką został ukarany Krzysztof Kotlarski. Gola zdobyła za to Miedź i po raz drugi jej autorem był Zbigniew Murdza.

Bramki: 0:1 Kupis (6.), 0:2 Murdza (18.), 1:2 Tychowski (21.), 1:3 Robak (35.), 1:4 Murdza (82.).

Miedź: Przykłota - Murat, Połubiński, Kotlarski, Halkowicz, Kupis (65. min Szczukiewicz), Majka, Dymkowski, Węgłowski, Robak (74. min Strożek), Murdza (85. min Sawiński).

Pozostałe wyniki: Piast Gliwice - Odra/Unia Opole 3:2 (3:2) Gontarewicz (9., 34.), Szmatiuk (26.) - Golec (45.), Sobotta (45.); Zagłębie Sosnowiec - Lech Sulma Zielona Góra 0:0; Górnik MK Katowice - MKS Myszków 0:3 Kurzaczek (48), Kulawik (80), Kulawik (90.); Pogoń Świebodzin - Carbo Gliwice 1:1 (0:1) Zych (74.) - Wolny (22.); Skalnik Gracze - Rozwój Katowice 1:6 (0:3) Bąk (87.) - K. Buffi (15.), Folga (25.), Rajman (40., 47.), Wilk (46.), Kwiatkowski (74.); Włókniarz Kietrz - Polonia Bytom 2:3 (1:0) Pilch (15., 48.) - Okoń (58.), Gadziński (60.), Gacek (76.).