Medale studentów Politechniki Radomskiej

Cztery medale podczas rozgrywanych we Wrocławiu Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce zdobyli studenci Politechniki Radomskiej.

Największy sukces zanotował Dominik Sadowski, który wynikiem 64 m wywalczył w stolicy Dolnego Śląska złoty medal w rzucie oszczepem. Dwa razy na podium stawał sprinter Daniel Kossowski. Zarówno w biegu na 100 m (czas 11,15 s), jak i na 200 m (13,81) zajął trzecie miejsce. Również brązowy medal zdobył Wojciech Norek, skacząc w dal 6,90 m. W trójskoku uplasował się natomiast na czwartej pozycji. Taką samą lokatę zajęła sztafeta mężczyzn 4 x 100 m w składzie: Czarnecki, Kapusta, Kossowski, Patek. Politechnikę Radomską reprezentowali ponadto: Piotr Grodowski w biegu na 3000 m i Tomasz Majewski w rzucie dyskiem i oszczepem. Wszystkie osiągnięcia pozwoliły Politechnice Radomskiej na zajęcie ósmej lokaty w klasyfikacji ogólnej. Opiekunem lekkoatletów był Kazimierz Kossowski.

Również we Wrocławiu w AMP rywalizowali przedstawiciele siatkówki plażowej. Najlepszą para radomska - Kamila Mortka i Kinga Trybusińska - zajęła dziewiąte miejsce. Co ciekawe, przegrały tylko jeden mecz z dawnymi koleżankami klubowymi i późniejszymi mistrzyniami Polski: Agnieszką Mortką i Iloną Farkowską z Politechniki Częstochowskiej. 17. miejsce przypadło innym radomiankom, siostrom Anecie i Joannie Majkusiak. "Oczko" lepsi okazali się w rywalizacji mężczyzn Krzysztof Kuczyński i Michał Kalita. Kalita z Krzysztofem Białczakiem byli trenerami wszystkich par.