Rekord strzelecki IV ligi

Aż siedem bramek w meczu przeciwko LTP Lubanie zdobył napastnik Jagiellonki Nieszawa Mariusz Gawroński

- To wyczyn rewelacyjny. Nawet na boiskach niższej klasy rozgrywkowej takie rzeczy zdarzają się niezwykle rzadko - komplementował go po spotkaniu trener Jarosław Grzesiak. 23-letni piłkarz lidera tabeli po przerwie w ciągu zaledwie kwadransa trafił do siatki aż 4 razy.

Jagiellonka była jedynym zespołem z góry tabeli, który zdobył komplet punktów. Pozostali rywale do awansu solidarnie przegrali swoje spotkania. Start Radziejów uległ na wyjeździe Pomorzaninowi/PAK. O zwycięstwie torunian przesądziły bramki zdobyte w drugiej połowie spotkania. W 65 min. w zamieszaniu podbramkowym Tomasz Grzybek idealnie wyłożył piłkę Marcinowi Błażkiewiczowi, a przed końcem pojedynku Dariusz Dobek wykorzystał asystę Krzysztofa Raniszewskiego.

Wyniki 27. kolejki

Pomorzanin/PAK - Start Radziejów 2:1 (0:0), Bramki: Błażkiewicz (65.), Dobek (80.) - Zentkiewicz (89.), Jagiellonka Nieszawa - LTP Lubanie 8:1 (2:0), Bramki: Gawroński (23., 60., 68., 71., 76., 87., 90.), Lemanowicz (74.) - Gawrysiak (72.); Unia Wąbrzeźno - Pałuczanka Żnin 2:3 (2:1), Bramki: Isbrandt (2., 36.) - Leiss (27 - sam.), Piekarski (89., 90.), Mień Lipno - Goplania Inowrocław 0:0, Wda Świecie - Wisła Nowe 2:1 (2:0), Bramki: Biernacki (11.), Wojtowicz (20.) - Kucenko (47.), Włocłavia - Kujawiak Włocławek 2:0 (0:0), Bramki: Nowakowski (64.), Zapiec (75.), Lech Rypin - Legia Chełmża 1:0 (1:0), Bramka: Fodrowski (30.), Pomowiec Kijewo - Victoria Koronowo 2:0, Bramki: Wójcik (63. karny), Knop (90.)